Open Procurement Albania

Shėrbim i lyerjeve pėr Spitalin Rajonal Fier, pėr godinėn e poliklinikės Fier dhe godinėn e pediatrisė

Autoritet Prokurues Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara
Institucion Kontraktues Drejtoria e Spitalit Rajonal Fier
Objekti i Tenderit Shėrbim i lyerjeve pėr Spitalin Rajonal Fier, pėr godinėn e poliklinikės Fier dhe godinėn e pediatrisė
Nr. Reference REF-83832-08-02-2018
Vlera / Fondi Limit 2 684 526,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike (Marrėveshje Kuadėr)
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 03-08-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 27-08-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 27-08-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 2
Operatorė Konkurues MODESTE
KLAUS
Operator Ekonomik Kontraktues
 • MODESTE
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 2 117 840,00
  Data e shpalljes sė fituesit
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 12 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar operatorėt ekonomikė tė mėposhtėm:

  1.“KLAUS” SHPK:
  Arsyet e s kualifikimit:
  “Ofertuesi nuk plotėson pikėn 6 tė seksionit 3.3 “kapaciteti teknik” tė DT, sepse certifikatat e paraqitura pėr sistemin e menaxhimit tė cilėsisė (ISO 9001) dhe sistemin e menaxhimit tė shėndetit dhe sigurimit nė punė (OHSAS-18001), nuk janė lėshuar nga njė organ i vlerėsimit tė konformitetit i akredituar nga njė organizėm kombėtar i akreditimit ose organizėm ndėrkombėtar akreditues i njohur nga Republika e Shqipėrisė. Nga verifikimet e kryera nė zbatim tė Rekomandimit tė pėrbashkėt tė APP-sė dhe DPA-sė nė fuqi nga data 20.03.2018, nė organizmat akreditues nėnshkrues tė marrėveshjes sė njohjes reciproke me EA, ILAC dhe IAF, sipas Rekomandimit tė pėrbashkėt tė APP-sė dhe DPA-sė, EAS International nuk rezulton i akredituar pėr ISO 9001 dhe OHSAS 18001.”
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit

  MBĖSHTETĖS
  Embassy of USA

  Ky portal është pjesë e projektit të mbështetur financiarisht nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci i Ambasadës së SH.B.A.-së në Tiranë.
  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk përfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Departamentit të Shtetit.

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data