Open Procurement Albania

Evadimi dhe trajtimi i mbetjeve infekte spitalore

Autoritet Prokurues Qendra Kombėtare e Transfuzionit tė Gjakut
Institucion Kontraktues Qendra Kombėtare e Transfuzionit tė Gjakut
Objekti i Tenderit Evadimi dhe trajtimi i mbetjeve infekte spitalore - financuar nga Buxheti i Shtetit viti 2017
Nr. Reference REF-28385-10-02-2017
Vlera / Fondi Limit 1 605 000,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Rishpallje me Lidhje Kontrate
Data e Njoftimit tė Tenderit 03-10-2017
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 13-10-2017
Data e mbajtjes sė tenderit 13-10-2017
Nr. i Operatorėve Konkurues 2
Operatorė Konkurues MEDI - TEL SHPK - ECOMEDICA & V.A.L.E Recycling
Operator Ekonomik Kontraktues
 • J71519004W
 • MEDI-TEL SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 1 605 000,00
  Data e shpalljes sė fituesit 16-10-2017
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 1 926 000,00
  Data e lidhjes sė kontratės 27-01-2017
  Kohėzgjatja e kontratės 31.12.2017
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė s'kualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:
  Bashkimi i operatoreve “ECOMEDICA&V.A.L.E Recycling” nuk plotesonte:
  Tek kriteret e veēanta te kualifikimit, pika 1/ē – Vertetim qe konfirmon shlyerjen e te gjitha detyrimeve te maturuara te energjise elektrike te kontratave te energjise qe ka operatori ekonomik qe eshte regjistruar ne Shqiperi;
  Njeri nga operatoret e Bashkimit te operatoreve, konkretisht ECOMEDICA nuk e kishte paraqitur kete vertetim, ndersa operatori tjeter V.A.L.E Recycling ne vertetimin e paraqitur rezultonte te kishte shlyer detyrimet deri ne Korrik (perfshire kete muaj) nderkohe qe duhet te kishte shlyer deryrimet edhe per muajin Gusht.
  Gjithashtu tek kriteret e veēanta te kualifikimit, kapaciteti ekonomik dhe financiar, pika A – Vertetim nga Dega e Tatim Taksave per xhiron mesatare gjate tre viteve te fundit me nje vlere sa vlera e fondit limit; Njeri nga operatoret e Bashkimit te operatoreve, konkretisht ECOMEDICA nuk e kishte paraqitur kete vertetim
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit Nr.43 - Dt.30-10-2017
  Lidhja e Kontratės Nr.44 - Dt.06-11-2017

  Evadimi dhe trajtimi i mbetjeve infekte spitalore

  Autoritet Prokurues Qendra Kombėtare e Transfuzionit tė Gjakut
  Institucion Kontraktues Qendra Kombėtare e Transfuzionit tė Gjakut
  Objekti i Tenderit Evadimi dhe trajtimi i mbetjeve infekte spitalore
  Nr. Reference REF-25123-08-30-2017
  Vlera / Fondi Limit 1 605 000,00
  Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
  Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
  Statusi i Tenderit Rishpallje e Anuluar
  Data e Njoftimit tė Tenderit 31-08-2017
  Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 11-09-2017
  Data e mbajtjes sė tenderit 11-09-2017
  Nr. i Operatorėve Konkurues
  Operatorė Konkurues
  Operator Ekonomik Kontraktues
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH
  Data e shpalljes sė fituesit
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 31.12.2017
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa
  Arsyeja e Anulimit Anullohet per arsye se oferta e vetme e paraqitur e tejkalon buxhetin e autoritetit kontraktor, tė parashikuar pėr kėtė kontratė
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit Formulari i njoftimit tė kontratės
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės
  Anulimi i Tenderit Nr.39 - Dt.02-10-2017

  Evadimi dhe trajtimi i mbetjeve infekte spitalore

  Autoritet Prokurues Qendra Kombėtare e Transfuzionit tė Gjakut
  Institucion Kontraktues Qendra Kombėtare e Transfuzionit tė Gjakut
  Objekti i Tenderit Evadimi dhe trajtimi i mbetjeve infekte spitalore
  Nr. Reference REF-22367-07-27-2017
  Vlera / Fondi Limit 1 605 000,00
  Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
  Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
  Statusi i Tenderit Anuluar Procedura
  Data e Njoftimit tė Tenderit 28-07-2017
  Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 07-08-2017
  Data e mbajtjes sė tenderit 07-08-2017
  Nr. i Operatorėve Konkurues
  Operatorė Konkurues
  Operator Ekonomik Kontraktues
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH
  Data e shpalljes sė fituesit
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 31-12-2017
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa
  Arsyeja e Anulimit Anullohet pėr arsy se tė gjitha ofertat e paraqitura pėrmbajnė ēmime qė e tejkalojnė buxhetin e autoritetit kontraktor, tė parashikuar pėr njė kontratė tė caktuar
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit Formulari i njoftimit tė kontratės
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës, mbështetet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.