Open Procurement Albania

Ruajtja e godinės dhe e ambienteve rrethuese tė godinės sė institucionit me roje private pėr vitin 2018

Autoritet Prokurues Fondi i Sigurimit tė Detyrueshėm tė Kujdesit Shėndetėsor
Institucion Kontraktues Fondi i Sigurimit tė Detyrueshėm tė Kujdesit Shėndetėsor
Objekti i Tenderit Ruajtja e godinės dhe e ambienteve rrethuese tė godinės sė institucionit me roje private pėr vitin 2018 - fondi limit pėr njė vendroje/njė muaj: 50,766.81 lekė pa TVSH (Marrėveshje Kuadėr – me njė operator ekonomik ku tė gjitha kushtet janė tė pėrcaktuara-me afat 12 muaj)
Nr. Reference REF-36750-12-06-2017
Vlera / Fondi Limit 3 046 009,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike (Marrėveshje Kuadėr)
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 07-12-2017
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 18-12-2017
Data e mbajtjes sė tenderit 18-12-2017
Nr. i Operatorėve Konkurues 16
Operatorė Konkurues NAZERI - 2000 SHPK
ALES SHPK
Arbana SH
Aulona-Pol-1 SHPK
DEA SECURITY SHPK
EUROGJICI SECURITY SHPK
FIRDEUS SECURITY SHPK
INTERNACIONAL SECURITY ALBANIA SHPK
KLARON SECURITY SHPK
OKTAPUS SHPK
OKTAPUS 1 SECURITY SHPK
S.S.X. SHPK
SNAJPER SECURITY SHPK
START 2000 SHPK
TONI SECURITY SHPK
TREZHNJEVA SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • START 2000 SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 2 880 635,91
  Data e shpalljes sė fituesit 03-05-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 3 456 763,09
  Data e lidhjes sė kontratės 15-05-2018
  Kohėzgjatja e kontratės 12 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa dhe ka marrė pėrgjigje nė datė 19.01.2018.
  Janė skualifikuar ofertuesit e meposhtem:
  1. Operatori ekonomik “Toni-Security” sh.p.k. skualifikohet pėr arsye se, oferta ekonomike ėshtė nėn koston ligjore.
  2. Operatori ekonomik “Dea Security” sh.p.k. skualifikohet pėr arsye se, oferta ekonomike e paraqitur nė kėtė procedurė prokurimi ėshtė nėn koston ligjore.
  3 Operatori ekonomik “Firdeus Security” sh.p.k. skualifikohet pėr mos pėrmbushje e Kritereve tė Veēanta tė Kualifikimit tė pėrcaktuara nė Dokumentat Standarde tė Tenderit, pika 2.3. Kapaciteti teknik, gėrma i).
  4. Operatori ekonomik “Eurogjici-Security” sh.p.k. skualifikohet pėr arsye se, oferta ekonomike ėshtė nėn koston ligjore, gjithashtu, oferta pėrmban gabime aritmetike.
  5. Operatori ekonomik “Klaron Security” sh.p.k. skualifikohet pėr mos pėrmbushje e Kritereve tė Veēanta tė Kualifikimit tė pėrcaktuara nė Dokumentat Standarde tė Tenderit, pika 2.1. Kapaciteti Ligjor i operatorėve ekonomikė, pika 2.3 Kapaciteti teknik, pika 1.
  6. Operatori ekonomik “TREZHNJEVA” sh.p.k. skualifikohet pėr arsye se oferta ekonomike ėshtė nėn koston ligjore.
  7. Operatori ekonomik “Snajper Security” sh.p.k. skualifikohet pėr mos pėrmbushje e Kritereve tė Veēanta tė Kualifikimit tė pėrcaktuara nė Dokumentat Standarte tė Tenderit, pika 1.
  8. Operatori ekonomik “Arbana” sh.a. skualifikohet pėr mos pėrmbushje e Kritereve tė Veēanta tė Kualifikimi tė pėrcaktuara nė Dokumentat Standarte tė Tenderit, pika 2.2. Kapaciteti ekonomik dhe financiar, gėrma a).
  9. Operatori ekonomik “NAZERI - 2000” sh.p.k., skualifikohet sipas Vendimit tė Komisionit tė Prokurimit Publik Nr.117/2018 Prot, datė 09.03.2018.
  10. Operatori ekonomik “ALES” sh.p.k., skualifikohet sipas Vendimit tė Komisionit tė Prokurimit Publik Nr.117/2018 Prot,datė 09.03.2018.
  11. Operatori ekonomik “OKTAPUS” sh.p.k., skualifikohet sipas Vendimit tė Komisionit tė Prokurimit Publik Nr.117/2018 Prot,datė 09.03.2018.
  12. Operatori ekonomik “S.S.X.” sh.p.k., skualifikohet sipas Vendimit tė Komisionit tė Prokurimit Publik Nr.117/2018 Prot,datė 09.03.2018.
  13. Operatori ekonomik “INTERNACIONAL SECURITY ALBANIA” sh.p.k., skualifikohet sipas Vendimit tė Komisionit tė Prokurimit Publik Nr.117/2018 Prot,datė 09.03.2018.
  14. Operatori ekonomik “OKTAPUS 1 SECURITY” sh.p.k., skualifikohet sipas Vendimit tė Komisionit tė Prokurimit Publik Nr.117/2018 Prot,datė 09.03.2018.
  15. Operatori ekonomik “Aulona-Pol-1” sh.p.k., skualifikohet sipas Vendimit tė Komisionit tė Prokurimit Publik Nr.117/2018 Prot,datė 09.03.2018.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit Nr.49 - Dt.11-12-2017
  Specifikim Teknik
  Vendim KPP
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.20 - Dt.21-05-2018


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës, mbështetet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.