Open Procurement Albania

Shėrbimi i ruajtjes me roje private Marreveshje Kuader - me nje operator ekonomik ku te gjitha kushtet jane te percaktuara - me afat 36 muaj

Autoritet Prokurues Spitali Psikiatrik Vlorė
Institucion Kontraktues Spitali Psikiatrik Vlorė
Objekti i Tenderit Shėrbimi i ruajtjes me roje private Marreveshje Kuader - me nje operator ekonomik ku te gjitha kushtet jane te percaktuara - me afat 36 muaj.
Fondi limit per nje vendroje/DITORE- 29497.7 (Njezet e nente mije e katerqind e nentedhjete e shtate pike shtate) lekė pa TVSH
Nr. Reference REF-39588-12-28-2017
Vlera / Fondi Limit 32 299 978,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike (Marrėveshje Kuadėr)
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 29-12-2017
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 22-01-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 22-01-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 5
Operatorė Konkurues STAR SECURITY & ServiceAULONA –POL 1 SHPK
ANAKONDA Security SHPK & BALILI CO SHPK
MYRTO SECURITY SHPK
NAZERI-2000 SHPK
SEMANI SECURITY SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • STAR SECURITY &Service - AULONA –POL 1 SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 32 296 631,23
  Data e shpalljes sė fituesit 26-06-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 38 755 957,47
  Data e lidhjes sė kontratės 09-07-2018
  Kohėzgjatja e kontratės 36 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Ka marre pergjigje dt 08.01.2018.
  Janė skualifikuar operatorėt ekonomikė tė mėposhėm:
  1- Bashkimi i operatoreve: “ANAKONDA Security” shpk & “BALILI CO” shpk:
  Nuk ploteson kriteret e vecanta te kualifikimit sipas DST dhe konkretisht:
  a. Nuk ploteson nr e rojeve qe ofrojne sherbimin. (11 roje duhej sipas kontrates se bashkepunimit )

  2- Firma “MYRTO SECURITY”
  Nuk ploteson kriteret e vecanta te kualifikimit sipas DST dhe konkretisht:
  a. Ka vetem 10 roje nga 18 qe kerkohen .
  b. Nuk ka te specifikuar ne performancen e drejtorise se policise se qarkut vlore pergjegjesin e sherbimit dhe grupin e gatshem.
  c. Per vertetimin e qendres se kontrollit nuk ka dokument pronesie /qeraje te vendit /selise ku ushtron aktivitetin.

  3- Firma “NAZERI-2000” sh.p.k NIPT-i K31422029Q s’kualifikohet per mungese dokumentacioni dhe konkretishte:
  Nuk ploteson kriteret e vecanta te kualifikimit sipas DST dhe konkretisht:
  a. Ka vetem 7 roje sipas kriterit(nga 18 qe kerkohen).
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.28 - Dt.16-07-2018


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës, mbështetet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.