Open Procurement Albania

Shėrbimi i ruajtjes dhe sigurisė fizike me roje private tė Drejtorisė Rajonale tė Fondit tė Sigurimit tė Detyrueshėm tė Kujdesit Shėndetėsor Tiranė pėr vitin 2018

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Autoriteti Prokurues ka skualifikuar tė gjithė operatorėt pjesėmarrės nė garė me ofertė mė tė ulėt se oferta fituese

Autoritet Prokurues Fondi i Sigurimit tė Detyrueshėm tė Kujdesit Shėndetėsor
Institucion Kontraktues Fondi i Sigurimit tė Detyrueshėm tė Kujdesit Shėndetėsor
Objekti i Tenderit Shėrbimi i ruajtjes dhe sigurisė fizike me roje privatė tė Drejtorisė Rajonale tė FSDKSH-se Tiranė pėr vitin 2018 – Marreveshje Kuadėr - me njė operator ekonomik ku tė gjitha kushtet janė tė pėrcaktuara - me afat 12 muaj
Fondi i Marrveshjes Kuadėr pėr 12 muaj- 2,916,060.36 (dy milion e nėntėqind e gjashtėmbėdhjetė e gjashtėdhjetė pikė tridhjetė e gjashtė) lekė pa TVSH
Fondi limit pėr njė vendroje/DITORE- 7,988.33 (shtatė mijė e nėntėqind e tetėdhjetė e tetė pikė tridhjetė e tre)lekė pa TVSH
Kohėzgjatja e Marrveshjes Kuadėr: 12 muaj
Nr. Reference REF-39584-12-28-2017
Vlera / Fondi Limit 2 916 060,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike (Marrėveshje Kuadėr)
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 29-12-2017
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 08-01-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 08-01-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 23
Operatorė Konkurues Ales SHPK
Leksi Security SHPK
Arbana SHA
Aulona-Pol-1 SHPK
Toni Secyrity SHPK
Myrto Security SHPK
Ballazhi SHPK
Pelikani Security Group SHPK
Snajper Security SHPK
Treshnjeva SHPK
A-2000 SHPK
SAFE SHPK
Oktapus 1Security SHPK
Anakonda Security SHPK
S.S.X SHPK
International Security Albania SHPK
Dea Security SHPK
Conspiracion Metropol SHPK
Eurogjici Security SHPK
Start 2000 SHPK
Oktapus SHPK
G.S.E Security SHPK
Nazeri 2000 SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Nazeri 2000 SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 7 988,31
  Data e shpalljes sė fituesit 18-06-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 12 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Ka marrė pėrgjigje nė datė 12.02.2018 nga Autoriteti Kontraktor , vendimit Prot.120/2018 dt. 13.03.201 me vendim nr.282/2018 date 13-03-2018 te Komisioni i Prokurimit Publik.
  Fituesi ėshtė konfirmuar sipas vendimit tė KPP.
  Janė skualifikuar :
  1. TREZHNJEVA
  2. EUROGJICI-SECURITY
  3. SNAJPER SECURITY
  4. BALLAZHI
  5. MYRTO SECURITY
  6. A-2000
  7. ANAKONDA SECURITY
  8. Conspiration-Metropol
  9. DEA SECURITY
  10. PELIKANI SECURITY GROUP
  11. TONI-SECURITY
  12. OK T A P U S
  13. S.S.X.
  14. G.S.E. Security
  15. INTERNATIONAL SECURITY ALBAN
  16. START 2000
  a) Oferta ka gabime aritmetike.(Skualifikuar sipas vendimit KPP nr. 120/2018).
  17. "SAFE"
  18. OKTAPUS 1 SECURITY
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Specifikim Teknik
  Vendim KPP
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës, mbështetet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.