Open Procurement Albania

Ruajtja me roje private e ambjenteve tė ISHP - sė

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Autoriteti Prokurues ka skualifikuar tė gjithė operatorėt pjesėmarrės nė garė me ofertė mė tė ulėt se oferta fituese

Autoritet Prokurues Instituti i Shėndetit Publik Tiranė
Institucion Kontraktues Instituti i Shėndetit Publik Tiranė
Objekti i Tenderit Ruajtja me roje private e ambjenteve tė ISHP- sė
Fondi i Marrėveshjes kuadėr pėr 12 muaj 6,335,996.90 Lekė pa TVSH
Fondi limit pėr njė vendroje me tre turne /ditore – 7,990.59 Lekė pa TVSH
Fondi limit pėr njė vendroje me tre turne /ditore – 7,990.59 Lekė pa TVSH
Fondi limit pėr nje vendroje me nje turn /ditore - 1,381.52 Lekė pa TVSH
Financuar nga Buxheti i Shtetit
Nr. Reference REF-40235-01-11-2018
Vlera / Fondi Limit 6 335 997,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike (Marrėveshje Kuadėr)
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 12-01-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 22-01-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 22-01-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 25
Operatorė Konkurues SSX SHPK
Aulona Pol 1 SHPK
Ballazhi SHPK
Ēullhaj SHPK
Oktapus SHPK
International Security Albania SHPK
Trezhnjeva SHPK
Ales SHPK Eurogjici Security SHPK
Snajper security SHPK
Dea security SHPK
Safe SHPK
Leksi Security SHPK
Arbana sha
Firdeus Securiy
RES 03
Myrto Security SHPK
Nazeri 2000 SHPK
Tony security NSS Security
Pelikan Security Group
G.S.E Security
Firdeus Security Froup
Start 2000
Rozafa 94
Operator Ekonomik Kontraktues
 • CULLHAJ SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 17 359,13
  Data e shpalljes sė fituesit 11-04-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 12 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Ankimuesit kane marre pergjigje perfundimtare te ankimimit me Vendim te KPP 167/2018 sipas shkreses shoqeruese me date 27.03.2018.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:
  1) Aulona Pol 1:
  Nuk permbush kriteret e vecanta per kualifikim sipas DST-ve (formulari i ofertes ekonomike nuk eshte plotesuar sakte, nuk eshte paraqitur vlera totale e kostos ditore/ per 1 vend roje).
  2) Arbana sha:
  Nuk permbush kriteret e vecanta per kualifikim sipas DST-ve (nuk ka paraqitur Shtojcen nr 4 te DST-ve, ku ofertuesi duhet te deklaronte per ekstraktin dhe te tjerat, mungon deklarate e konfliktit te interest, deklarate per specifikimet teknike dhe oferta ekonomike).
  3) Ballazhi :
  Nuk permbush kriteret e vecanta per kualifikim sipas DST-ve (nuk ka paraqitur Shtojcen nr 4 te DST-ve).
  4) Trezhnjeva SHPK:
  Nuk permbush kriteret e vecanta per kualifikim sipas DST-ve (nuk ka paraqitur Shtojcen nr 4 te DST-ve ku behet deklarimi i i QKR, detyrimeve tatimore etj, edhe oferta ekonomike nuk eshte plotesuar ne rregull sipas vleres totale te kostos 1 dite/per vend roje.
  5) Leksi Security SHPK:
  Nuk permbush kriteret e vecanta per kualifikim sipas DST-ve (Formulari i ofertes ekonomike nuk eshte plotesuar sakte pasi ne formular nuk eshte paraqitur vlera totale e kostos ditore/ per 1 vend roje dhe mungojne preventive e detajuar sipas Shtojces nr.1).
  6) Ales SHPK :
  Nuk permbush kriteret e vecanta per kualifikim sipas DST-ve (formulari i ofertes ekonomike nuk eshte plotesuar sakte pasi ne formular nuk eshte paraqitur vlera totale e kostos ditore/ per 1 vend roje).
  7) International Security Albania SHPK:
  Nuk permbush kriteret e vecanta per kualifikim sipas DST-ve (i mungon deklarimi nga tatimet per numrin e punonjesve tė muajit Dhjetor 2017, nuk ploteson kriterin tek Kriteret e Vecanta per Kualifikim pika 2.3 kapacitetit teknik nenpika )3.
  8) Snajper security SHPK :
  Nuk permbush kriteret e vecanta per kualifikim sipas DST-ve (nuk ka paraqitur Shtojcen nr 4 te DST-ve. ku ofertuesi duhet te deklaronte per ekstraktin, tatimet etj).
  9) Oktapus SHPK :
  Nuk permbush kriteret e vecanta per kualifikim sipas DST-ve (nuk ka paraqitur Shtojcen nr 4 te DST-ve).
  10) Myrto Security SHPK:
  Nuk permbush kriteret e vecanta per kualifikim sipas DST-ve (nuk ka paraqitur Shtojcen nr 4 te DST-ve ku behet deklarimi i i QKR, detyrimeve tatimore etj, edhe oferta ekonomike nuk eshte plotesuar ne rregull sipas vleres totale te kostos 1 dite/per vend roje).
  11) Eurogjici Security SHPK :
  Nuk permbush kriteret e vecanta per kualifikim sipas DST-ve (nuk ka paraqitur Shtojcen nr 4 te DST-ve).
  12) NSS Security:
  Ka paraqitur oferte mbi fondin limit.
  13) Safe SHPK:
  Nuk permbush kriteret e vecanta per kualifikim sipas DST-ve (nuk ka paraqitur Shtojcen nr 4 te DST-ve).
  14) Tony security:
  Nuk permbush kriteret e vecanta per kualifikim sipas DST-ve (nuk ka paraqitur Shtojcen nr 4 te DST-ve. ku ofertuesi duhet te deklaronte per ekstraktin, tatimet etj).
  15) G.S.E Security :
  Nuk permbush kriteret e vecanta per kualifikim sipas DST-ve (Formulari i ofertes ekonomike nuk eshte plotesuar sakte pasi ne formular nuk eshte paraqitur vlera totale e kostos ditore/ per 1 vend roje).
  16) Pelikan Security Group :
  Nuk permbush kriteret e vecanta per kualifikim sipas DST-ve (Formulari i ofertes ekonomike nuk eshte plotesuar sakte pasi ne formular nuk eshte paraqitur vlera totale e kostos ditore/ per 1 vend roje).
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Specifikim Teknik
  Vendim KPP
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës, mbështetet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.