Open Procurement Albania

Shėrbimi i Ruajtjes dhe Sigurisė Fizike tė objekteve dhe godinave tė Drejtorise se Sherbimit Spitalor Has, per vitin 2018 – Marreveshje Kuader - me nje operator ekonomik ku te gjitha kushtet jane te percaktuara - me afat 12 muaj

Autoritet Prokurues Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Has
Institucion Kontraktues Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Has
Objekti i Tenderit Shėrbimi i Ruajtjes dhe Sigurisė Fizike tė objekteve dhe godinave tė Drejtorise se Sherbimit Spitalor Has, per vitin 2018 – Marreveshje Kuader - me nje operator ekonomik ku te gjitha kushtet jane te percaktuara - me afat 12 muaj.
Fondi i Marrveshjes Kuader per 12 muaj- 2.916.569 leke pa TVSH
Fondi limit per nje vendroje/DITORE- 7988,96 lekė pa TVSH.
Nr. Reference REF-41179-01-19-2018
Vlera / Fondi Limit 2 916 569,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike (Marrėveshje Kuadėr)
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 22-01-2018 
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 02-02-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 02-02-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 5
Operatorė Konkurues TREZHNJEVA SHPK
Shtiqni SHPK
Eurogjici Security SHPK
Nazeri 2000 SHPK
Sabeta SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • TREZHNJEVA SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 2 915 969,79
  Data e shpalljes sė fituesit 14-05-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 3 499 163,75
  Data e lidhjes sė kontratės 21-05-2018
  Kohėzgjatja e kontratės 12 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa dhe ka marrė pėrgjigje nė datė 04/05/2018 sipas vendimit tė Komisionit tė Prokurimit Publik nr 280/2018, datė 04/05/2018.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:
  1) SHTIQNI shpk, sepse Autoriteti kontraktor ne DST, shtojca nr 1 Formulari i Ofertes Ekonomike ka kerkuar nga operatoret ekonomik qe te deklarojne oferten e tyre per Shėrbimin e Ruajtjes dhe Sigurisė Fizike tė objekteve dhe godinave tė Drejtorise se Sherbimit Spitalor Has, per 1 vend roje me 3 turne ne dite, e cila ne baze te analizes se kostos se paraqitur nga operatori ekonomik Shtiqni shpk eshte 7990,45 leke pa TVSH. Operatori ekonomik Shtiqni shpk ne formularin e ofertes ka deklaruar ēmimin e ofertes 1604,51 leke pa TVSH. Komisioni i Vlersimit te Ofertave konstaton se operatori ekonomik Shtiqni shpk, formularin e ofertes ekonomike e ka plotesuar ne kundershtim me kerkesat e Autoritetit Kontraktor (Shtojca 1 Formulari i Ofertes Ekonomike, sqarime pika 1). Rrjedhimisht kjo kerkese e Autoritetit Kontraktor eshte e papermbushur.
  2) EUROGJICI SECURITY shpk, pėrkatėsisht sepse Komisioni i Vlersimit te Ofertave konstaton se paga baze per nje roje ne dite dhe rrjedhimisht edhe paga baze per nje vend roje me tre turne ne dite te paraqitura nga operatori ekonomik Eurogjici Security shpk, rezultojnė tė jenė nėn kufirin minimal ligjor tė lejuar. Komisioni i Vlersimit te Ofertave pasi kontrolloi analizen e kostos, konstaton se perllogaritja e pages baze per nje roje ne dite dhe rrjedhimisht edhe paga baze per nje vend roje me tre turne ne dite nuk eshte e rregullt.
  3) SABETA shpk, pėrkatėsisht pėr arsyet e mėposhtme:
  a) Autoriteti kontraktor ne DST, shtojca nr 1 Formulari i Ofertes Ekonomike ka kerkuar nga operatoret ekonomik qe te deklarojne oferten e tyre per Shėrbimin e Ruajtjes dhe Sigurisė Fizike tė objekteve dhe godinave tė Drejtorise se Sherbimit Spitalor Has, per 1 vend roje me 3 turne ne dite, e cila ne baze te analizes se kostos se paraqitur nga operatori ekonomik Sabeta shpk eshte 7990,49 leke pa TVSH. Operatori ekonomik Sabeta shpk ne formularin e ēmimit te ofertes ka deklaruar ēmimin e ofertes 585646,15 leke pa TVSH. Komisioni i Vlersimit te Ofertave konstaton se operatori ekonomik Sabeta shpk, formularin e ofertes ekonomike e ka plotesuar ne kundershtim me kerkesat e Autoritetit Kontraktor (Shtojca 1 Formulari i OfertesEkonomike, sqarimepika 1). Rrjedhimisht kjo kerkese e Autoritetit Kontraktor eshte e papermbushur.
  b) Kriteri i pergjithshem i kualifikimit ku operatori ekonomik te kete paguar tė gjitha detyrimet pėr pagimin e tatimeve e tė kontributeve tė sigurimeve shoqėrore sipas legjislacionit nė fuqi, nuk eshte permbushur pasi bazuar ne vertetimin nr 9 prot date 26.01.2018 leshuar nga Drejtoria Rajonale Tatimore Kukes, rezulton se operatori ekonomik Sabeta shpk ka detyrime tatimore. Nė vetvete marreveshja me Drejtorinė Rajonale Tatimore Kukes nr 5441 prot, date 26.01.2018 ėshtė njohje dhe pranimi i detyrimit, nga ana e operatorit ekonomik Sabeta shpk, qė pėr shkaqe tė ndryshme, nuk ka mundur t’i pėrmbushė ato nė kohė. Rrjedhimisht kjo kerkese e Autoritetit Kontraktor eshte e papermbushur.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit Formulari i njoftimit tė kontratės
  Specifikim Teknik
  Vendim KPP
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.21 - Dt.28-05-2018


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës, mbështetet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.