Open Procurement Albania

Shėrbimi i ruajtjes dhe i sigurisė fizike nė ambjentet e Qkum- sė

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Autoriteti Prokurues ka skualifikuar tė gjithė operatorėt pjesėmarrės nė garė me ofertė mė tė ulėt se oferta fituese

Autoritet Prokurues Shėrbimi Kombėtar i Urgjencės
Institucion Kontraktues Shėrbimi Kombėtar i Urgjencės
Objekti i Tenderit Shėrbimi i ruajtjes dhe i sigurisė fizike nė ambjentet e Qkum- sė. Marrėveshje Kuadėr - me nje operator ekonomik ku tė gjitha kushtet janė tė pėrcaktuara - me afat 12 muaj.
Oferta fituese eshte 13685.15 leke pa TVSH /ēmimi ditor.
Nr. Reference REF-41287-01-22-2018
Vlera / Fondi Limit 6 100 000,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike (Marrėveshje Kuadėr)
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 23-01-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 02-02-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 02-02-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 20
Operatorė Konkurues ALES
Arbana SH,A
AULONA -POL-1
DEA SECURITY
EUROGJICI SECURITY
FIRDEUS SECURITY
FIRDEUS SECURITY GROUP
G.S.E Security
KLARON SHPK
LEKSI SECURITY
MYRTO SECURITY
NAZĖRI-2000
OKTAPUS 1 SECURITY
RES-03
S.S.X
SH.P.S.F SNAJPER SECURITY
START 2000
TONI-SECURITY
OKTAPUS
TREZHNJEVA
Operator Ekonomik Kontraktues
 • TREZHNJEVA SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 4 995 079,75
  Data e shpalljes sė fituesit 08-05-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 5 994 095,70
  Data e lidhjes sė kontratės 09-05-2018
  Kohėzgjatja e kontratės 12 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa dhe kanė marrė pėrgjigje nė datė 03.05.2018 nga vendimi i Komisionit tė Prokurimit Publik.
  Jane skualifikuar operatoret ekonomike te meposhtem:
  1) Arbana Security
  - Nuk ka paraqitur dokumentacion sipas DST.
  2) Klaron Security
  - Nuk ka paraqitur oferte ekonomike.
  3) Myrto Security
  - Oferte nen kosto ligjore.
  - Per vendrojen me sherbim 16 oresh ka perllogaritur me koeficient 3.22 roje. Sipas shtojces se publikuar nga Ak duhej shebrimi 16 oresh duhej perllogaritur me koeficient 3.32 roje.
  4) RES-03 Security
  - Oferte nen kosto ligjore.
  - Per vendrojen me sherbim 16 oresh ka perllogaritur me koeficient 3.22 roje. Sipas shtojces se publikuar nga Ak duhej shebrimi 16 oresh duhej perllogaritur me koeficient 3.32 roje.
  5) Snajper Security
  -Oferte nen kosto ligjore.
  - Per vendrojen me sherbim 16 oresh ka perllogaritur me koeficient 3.22 roje. Sipas shtojces se publikuar nga Ak duhej shebrimi 16 oresh duhej perllogaritur me koeficient 3.32 roje.
  6) Toni Security
  -Oferte nen kosto ligjore.
  7) Ales Security
  -Nuk ka plotesuar shtojcen 1-Formulari i ofertes sipas kerkesave te AK-se. Nuk ka vendosur zerin Shėrbimi i vėzhgimit me 5 kamera te formularii ofertes.
  - Nuk ka paraqitur Deklaraten mbi permbushjen e kritereve te pergjithshme, sipas Shtojces 4.
  8) Dea Security
  - Nuk ka plotesuar preventivin e publikuar nga AK, duke i lene bosh (te paplotesuara) zėrat konkretė tė vlerave pėr njė vendroje me dy turne dhe kolonėn e vlerave pėr njė vendroje me tre turne, por ka vendosur vetėm vlerėn totale teė vendrojes me shėrbim 16 orėsh dhe tė asaj me shėrbim 24 orėsh.
  9) Firdeus Security
  - Nuk ka plotesuar preventivin e publikuar nga AK, duke i lene bosh (te paplotesuara) zerat konkrete te vlerave per nje vendroje me dy turne dhe kolonen e vlerave per nje vendroje me tre turne, por ka vendosur vetem vleren totale te vendrojes me sherbim 16 oresh dhe te asaj me shebrim 24 oresh .
  10) Firdeus Security Group
  - Deklaratat jane plotesuar me date dorezimi 08.02.2018, nderkohe qe procedura u zhvillua me date 07.02.2018.
  - Nuk ka plotesuar preventivin e publikuar nga AK, duke i lene bosh (tė paplotesuara) zerat konkrete te vlerave per nje vendroje me dy turne dhe kolonėn e vlerave per nje vendroje me tre turne, por ka vendosur vetem vleren totale te vendrojes me sherbim 16 oresh dhe te asaj me shebrim 24 oresh.
  11) Oktapus 1 Security
  Nuk ka plotesuar preventivin e publikuar nga AK, duke i lėneė bosh (tė paplotėsuara) zėrat konkretė tė vlerave pėr njė vendorje me dy turne, por ka vendosur vetėm vlerėn totale tė vendrojės me shėrbim 16 oresh.
  12) Nazeri 2000 Security
  - Nuk ka plotėsuar preventivin e publikuar nga AK, duke i lėnė bosh (tė paplotėsuara) zėrat konkrete tė vlerave pėr njė vendroje me dy turne dhe kolonėn e vlerave pėr njė vendroje me tre turne, por ka vendosur vetėm vlerėn totale tė vendrojės me shėrbim 16 orėsh dhe tė asaj me shėrbim 24 orėsh.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Specifikim Teknik
  Vendim KPP
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.19 - Dt.14-05-2018


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.