Open Procurement Albania

Shėrbimi i ruajtjes dhe sigurisė fizike me roje civile tė godinės dhe ambjenteve tė ISHSH

Autoritet Prokurues Inspektoriati Shtetėror Shėndetėsor Qendror
Institucion Kontraktues Inspektoriati Shtetėror Shėndetėsor Qendror
Objekti i Tenderit Shėrbimi i ruajtjes dhe sigurisė fizike me roje civile tė godinės dhe ambjenteve tė ISHSH - Marrėveshje Kuadėr – me nje operator ekonomik ku tė gjitha kushtet janė tė pėrcaktuara-me afat 12 muaj
Nr. Reference REF-41660-01-23-2018
Vlera / Fondi Limit 3 088 804,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike (Marrėveshje Kuadėr)
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 24-01-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 05-02-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 05-02-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 28
Operatorė Konkurues DEA SECURITY
NAZERI 2000
SNAJPER SECURITY
START 2000
MYRTO SECURITY
SAFE
Toni - Security
RES- 03
S.S.X
ĒULLHAJ
KEVENJO
OKTAPUS 1 SECURITY
ALES
Eurogjici-Security
TREZHNJEVA
OKTAPUS
ARBANA
FIRDEUS SECURITY
ANAKONDA SECURITY
BALLAZHI
Consiparitoin-Metropol
FIRDEUS SECURITY GROUP
FLENA RB
GSE Security
INTERNATIONAL Security Albania
KLARON
Leksi security
AULONA – POL- 1
Operator Ekonomik Kontraktues
  • K19303605O
  • TREZHNJEVA SHPK
  • Oferta fituese Lekė pa TVSH 2 915 970,40
    Data e shpalljes sė fituesit 10-05-2018
    Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 3 499 164,48
    Data e lidhjes sė kontratės 10-05-2018
    Kohėzgjatja e kontratės 12 muaj
    Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
    Ankesa Ka pasur ankesa dhe ka marre pėrgjigje ne datė 22.02.2018.
    Jane skualifikuar operatores e meposhtem:
    1) Operatori ekonomik “Arbana” sh.p.k. sepse:
    A.Nuk ka permbushur kerkesen e dhene ne dst shtojca 7, pasi nuk ka paraqitur dorėzimin e vetėdeklaratės me shkrim tė subjektit per “Kriteret e Pėrgjithshme”, nė ditėn e hapjes sė ofertės,.
    B.Nuk ka permbushur kerkesen e dhene ne dst shtojca 7 “2.3 Kapaciteti ekonomik dhe financiar:” pasi nuk ka paraqitur vertetim xhiro per vitin 2017.
    C. Ne formularin e ofertes te paraqitur nga ju tek tabela pershkrimi i sherbimeve “Sherbimi I ruajtjes se Godines se HEC Lanabregas per 2 vend roje me 3 turne”.
    2) Operatori ekonomik “BALLAZHI”sepse:
    A. Nuk ka permbushur kerkesen e dhene ne dst shtojca 7 “2.3 Kapaciteti ekonomik dhe financiar:” pasi nuk ka paraqitur vertetim xhiro per vitin 2017.
    3) Operatori ekonomik “ĒULLHAJ” sh.p.k sepse:
    A. Nuk ka permbushur kerkesen e dhene ne dst shtojca 7 “2.3 Kapaciteti ekonomik dhe financiar:” pasi nuk ka paraqitur vertetim xhiro per vitin 2017.
    B. Nuk ka permbushur kerkesen e dhene ne dst shtojca 7 “2.1 Kapaciteti ligjor/professional” pika 3, pasi nga 5 certifikata te kerkuara vetem 3 prej certifikatave te paraqitura jane Brenda afatit 4-vjecar te vlefshmerise (referuar ligjit 75/2014, neni 5 pika 5)
    4)Operatori ekonomik “KEVENJO” sh.p.k. sepse Nuk ka permbushur kerkesen e dhene ne dst shtojca 7 “2.1 Kapaciteti ligjor/professional” pika 3, pasi nga 5 certifikata te kerkuara vetem 3 prej certifikatave te paraqitura jane Brenda afatit 4-vjecar te vlefshmerise (referuar ligjit 75/2014, neni 5 pika 5)
    5) Operatori ekonomik “KLARON” sh.p.k. sepse Nuk ka permbushur kerkesen e dhene ne dst shtojca 7 “2.3 Kapaciteti ekonomik dhe financiar:” pasi nuk ka paraqitur vertetim xhiro per vitin 2017.
    6) Operatori ekonomik “OKTAPUS” sh.p.k. sepse nuk ka permbushur kerkesen e dhene ne dst shtojca 7 “2.3 Kapaciteti ekonomik dhe financiar:” pasi nuk ka paraqitur vertetim xhiro per vitin 2016, 2017.
    7) Operatori ekonomik “RES- 03” shpk sepse:
    A. Nuk ka permbushur kerkesen e dhene ne dst shtojca 7 “2.3 Kapaciteti teknik” pika 2, pasi nuk ka paraqitur vertetim nga Drejtoria e Policise se Qarkut Tirane.
    Nuk ka permbushur kerkesen e dhene ne dst shtojca 7 “2.3 Kapaciteti ekonomik dhe financiar:” pasi nuk ka paraqitur vertetim xhiro per vitin 2017.
    8) Operatori ekonomik “ALES” shpk sepse:
    A. Nuk ka permbushur kerkesen e dhene ne dst shtojca 7 “2.3 Kapaciteti teknik” pika 2, pasi nuk ka paraqitur vertetim nga Drejtoria e Policise se Qarkut Tirane.
    B. Nuk ka permbushur kerkesen e dhene ne dst shtojca 7, pasi nuk ka paraqitur dorėzimin e vetėdeklaratės me shkrim tė subjektit per “Kriteret e Pėrgjithshme”, nė ditėn e hapjes sė ofertės. 9) Operatori ekonomik “ANAKONDA” shpk sepse nuk ka permbushur kerkesen e dhene ne dst , “kapaciteti teknik ” pika 3 pasi asnje nga qe ju ka paraqitur nuk rezultojne ne lispagesat per muajt tetor,nentor ,dhjetor 2017 pra nuk i ka ne marredhenje pune.
    10) Operatori ekonomik “Consiparitoin-Metropol” shpk sepse:
    A.Nuk ka permbushur kerkesen e dhene ne dst shtojca 7 “2.1 Kapaciteti ligjor/professional” pika 3, pasi nga 5 certifikata te kerkuara vetem 3 prej certifikatave te paraqitura jane Brenda afatit 4-vjecar te vlefshmerise (referuar ligjit 75/2014, neni 5 pika 5)
    B. Nuk ka permbushur kerkesen e dhene ne dst shtojca 7 “2.3 Kapaciteti ekonomik dhe financiar:” pasi nuk ka paraqitur vertetim xhiro per vitin 2017.
    11) Operatori ekonomik “Flenarb” shpk sepse nuk ka permbushur kerkesen e dhene ne dst shtojca 7 “2.3 Kapaciteti ekonomik dhe financiar:” pasi nuk ka paraqitur vertetim xhiro per vitin 2017.
    12)Operatori ekonomik “Firdeus” shpk sepse:
    A. Nuk ka permbushur kerkesen e dhene ne dst shtojca 7 “2.3 Kapaciteti ekonomik dhe financiar:” pasi nuk ka paraqitur vertetim xhiro per vitin 2017.
    B. Ne formularin e ofertes te paraqitur nga ju eshte per ISHP (Institutin e Shendetit Publik)
    13)Operatori ekonomik ”SNAJPER SECURITY“ Sepse -nė bazė tė Vendimit tė Komisionit tė Prokurimit Publik nr.228/2017, protokolluar ne institucionin tonė me nr.174/2018 nė datė 29.03.2018, protokolluar nė institucionin tonė me nr.564 nė datė 03.04.2018.
    14) Operatori ekonomik “Eurogjici-Security” skualifikohet nė bazė tė Vendimit tė Komisionit tė Prokurimit Publik nr.228/2017, protokolluar ne institucionin tonė me nr.174/2018 nė datė 29.03.2018, protokolluar nė institucionin tonė me nr.564 nė datė 03.04.2018.
    Arsyeja e Anulimit
    Shėnime
    Transaksione Thesari
  • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
  • Buletini i Prokurimeve Publike
    Njoftimi i Tenderit Nr.4 - Dt.29-01-2018
    Specifikim Teknik
    Shpallja e Fituesit
    Lidhja e Kontratės Nr.19 - Dt.14-05-2018


    Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës, mbështetet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


    Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

    Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.