Open Procurement Albania

Shėrbimi i ruajtjes dhe sigurisė fizike me roje private tė godinave dhe ambienteve rrethuese tė Spitalit Rajonal Diber - Marreveshje Kuadėr

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Autoriteti Prokurues ka skualifikuar tė gjithė operatorėt pjesėmarrės nė garė me ofertė mė tė ulėt se oferta fituese

Autoritet Prokurues Drejtoria e Spitalit Rajonal Dibėr
Institucion Kontraktues Drejtoria e Spitalit Rajonal Dibėr
Objekti i Tenderit Shėrbimi i ruajtjes dhe sigurisė fizike me roje private tė godinave dhe ambienteve rrethuese tė Spitalit Rajonal Diber, Marreveshje Kuadėr - me njė operator ekonomik ku tė gjitha kushtet janė tė pėrcaktuara - me afat 11 muaj, dy vend roje me tre turne (T1+T2+T3).
Nr. Reference REF-47783-02-14-2018
Vlera / Fondi Limit 5 702 589,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike (Marrėveshje Kuadėr)
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 15-02-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 26-02-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 26-02-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 8
Operatorė Konkurues SAFE
NAZERI - 2000
KEVENJO
RES-03
TREZHNJEVA
SNAJPER SECURITY
INTERNATIONAL SECURITY ALBANIA
GRAND SECURITY
Operator Ekonomik Kontraktues
 • KEVENJO
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 5 344 773,00
  Data e shpalljes sė fituesit 19-09-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 6 413 729,00
  Data e lidhjes sė kontratės 08-10-2018
  Kohėzgjatja e kontratės 11 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Gjate fazes se vleresimit te ofertave me date 15.03.2018 ka pasur ankesa nga O.E. pkjesemarres ne procedure ne lidhje me procesin e Vleresimit. Autoriteti kotraktor ka pezulluar proceduren dhe ka kthyer pergjigje duke mos e pranuar ankesen e O.E. ankimues.
  Me date 27/03/2018 O.E. kane bere ankese prane KPP e cila me date 17/07/2018 ka dale me vendimin 450/1 duke mos e pranuar ankesen e O.E. ankimues.

  Jane akualifikuar:

  1. GRAND SECURITY :
  a) oferta eshte nen koston ligjore te lejuar,
  b) nuk ka parashikuar tė gjitha shpenzimet pėr detyrimet fiskale qė parashikon kuadri ligjor nė lidhje me pagat, sigurimet shoqerore dhe shėndetesore pėr shėrbimin e ruajtjes, analiza e kostos pėr ofertėn e paraqitur nga ana juaj nuk eshte sipas legjislacionit ne fuqi qe parashikohet per sherbimin privat te ruajtjes dhe sigurise fizike.

  2. INTERNATIONAL SECURITY :
  a) oferta eshte nen koston ligjore te lejuar,
  b) nuk ka parashikuar tė gjitha shpenzimet pėr detyrimet fiskale qė parashikon kuadri ligjor nė lidhje me pagat, sigurimet shoqerore dhe shėndetesore pėr shėrbimin e ruajtjes, analiza e kostos pėr ofertėn e paraqitur nga ana juaj nuk eshte sipas legjislacionit ne fuqi qe parashikohet per sherbimin privat te ruajtjes dhe sigurise fizike.

  3. RES-03:
  a) Nuk ka paraqitur listė pagesen e sigurimeve shoqėrore (formularėt E-sig 025 a) per muajin janar 2018, te kerkuar nga ana jone ne DST te kriteret e vecanta per kualifikim tek kapaciteti teknik pika 3.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Specifikim Teknik
  Vendim KPP
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.41 - Dt.15-10-2018


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës, mbështetet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.