Open Procurement Albania

Lot. 7 Blerje Stenta te medikuara

Autoritet Prokurues Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė
Institucion Kontraktues Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė
Objekti i Tenderit Lot. 7 Blerje Stenta te medikuara
Nr. Reference REF-67476-05-07-2018
Vlera / Fondi Limit 35 779 050,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash (Marrėveshje Kuadėr)
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 09-05-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 01-06-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 01-06-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 5
Operatorė Konkurues OES Distrimed SHPK
Biometric Albania SHPK
Montal SHPK
SAER MEDICAL SHPK
Euromed SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • OES Distrimed SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 460 810,00
  Data e shpalljes sė fituesit 13-07-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 12 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:
  1. Euromed
  Nuk ka paraqitur oferte ekonomike.
  2. SAER MEDICAL
  a) Shoqėria SAER MEDICAL, nuk plotėson kriteret e vecanta tė pranim kualifikimit (KVK). Nuk pėrmbush specifikimet teknike tė kėrkuara nė shtojcėn 10 tė specifikimeve teknike tė DST, ku tė gjithė artikujt e lotit 7 stenta te medikuara kanė si specifikime teknike te pėrbashkėta, kėrkesėn pėr studime multicentirike, tė cilat ky operator nuk i ka paraqitur nė ofertėn qė ka bėrė pėr kėtė lot.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike Kontrata tė lidhura nė bazė tė Marrėveshjes Kuadėr Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė REF-67476-05-07-2018
  Njoftimi i Tenderit
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës, mbështetet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.