Open Procurement Albania

Lot. 5 Blerje stenta te pamedikuara

Autoritet Prokurues Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė
Institucion Kontraktues Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė
Objekti i Tenderit Lot. 5 Blerje stenta te pamedikuara
Nr. Reference REF-67472-05-07-2018
Vlera / Fondi Limit 11 871 500,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash (Marrėveshje Kuadėr)
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 09-05-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 01-06-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 01-06-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 5
Operatorė Konkurues OES Distrimed SHPK
Montal SHPK
Biometric Albania SHPK
GEN-ALB FARMA SHPK
Euromed SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • OES Distrimed SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 218 140,00
  Data e shpalljes sė fituesit 08-10-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 12 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  - Ankesa e operatorit ekonomik OES Distrimed, me Nr. 3010/28 prot., datė 29.06.2018, Kthyer pėrgjigje me shkresėn me Nr. 3010/35 prot., datė 06.07.2018.
  - Ankesa e operatorit ekonomik Biometric Albania, me Nr. 3010/50 prot., datė 16.07.2018 Kthyer pėrgjigje me shkresėn me Nr. 3010/62 prot., datė 23.07.2018.
  - Ankesa e operatorit ekonomik Biometric Albania nė KPP me Nr. 3010/69 prot., datė 03.08.2018.
  Kthyer pėrgjigje me vendimin e K.P.P 632/2018 Nr. 1339 protokolli datė 01.08.2018.

  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:

  1. Biometric Albania :
  Nuk jane permbushur te gjitha kerkesat qe Autoriteti Kontraktor ka percaktuar ne keto dokumenta tenderi.

  2. GEN-ALB FARMA:
  Nuk pėrmban tė gjithė dokumentacionin e kėrkuar nė dokumentet e tenderit referuar listės sė kėrkesave tė tenderit tė shpallur nė sistemin elektronik tė APP nė mbėshtetje tė Vendimit tė Kėshillit tė Ministrave Nr.914, datė 29.12.2014 pėr “Miratimin e rregullave tė prokurimit publik” kreu VII neni 66, pika 3.

  3. Euromed :
  Nuk ka paraqitur ofertė ekonomike
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike Kontrata tė lidhura nė bazė tė Marrėveshjes Kuadėr Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė REF-67472-05-07-2018
  Njoftimi i Tenderit
  Specifikim Teknik
  Vendim KPP
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.