Open Procurement Albania

Lot. 4 Blerje drug eluting balloon catheter-kateter ballon i medikuar

Autoritet Prokurues Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė
Institucion Kontraktues Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė
Objekti i Tenderit Lot. 4 Blerje drug eluting balloon catheter-kateter ballon i medikuar
Nr. Reference REF-67469-05-07-2018
Vlera / Fondi Limit 13 413 600,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash (Marrėveshje Kuadėr)
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 09-05-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 01-06-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 01-06-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 4
Operatorė Konkurues OES Distrimed SHPK
Montal SHPK
Biometric Albania SHPK
Euromed SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • J61827062E
 • Biometric Albania SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 839 860,00
  Data e shpalljes sė fituesit
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 12 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa:
  - Ankesa e operatorit ekonomik OES Distrimed, me Nr. 3010/27 prot., datė 29.06.2018, Kthyer pėrgjigje me shkresėn me Nr. 3010/34 prot., datė 06.07.2018.
  - Ankesa e operatorit ekonomik Biometric Albania, me Nr. 3010/51 prot., datė 16.07.2018 Kthyer pėrgjigje me shkresėn me Nr. 3010/60 prot., datė 23.07.2018.
  - Ankesa e operatorit ekonomik OES Distrimed me Nr. 3010/69 prot., datė 03.08.2018 Kthyer pėrgjigje me shkresėn me Nr. 3010/79 prot., datė 10.08.2018.
  Nuk ka pasur ankesa nė KPP.

  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:
  1. Euromed
  Nuk ka paraqitur ofertė ekonomike
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit Nr.36 - Dt.10-09-2018
  Lidhja e Kontratės


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës, mbështetet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.