Open Procurement Albania

Lot. 3: Furnizim vendosje pajisje biomjekėsore dhe pediatrike

Autoritet Prokurues Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė
Institucion Kontraktues Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė
Objekti i Tenderit Blerje materiale tė implantueshme pėr shėrbimin e Hemodinamikės sė QSUT, SU “Shefqet Ndroqi” dhe Spitalit Rajonal Shkodėr.
Lot. 3: Furnizim vendosje pajisje biomjekėsore dhe pediatrike
Nr. Reference REF-67467-05-07-2018
Vlera / Fondi Limit 53 471 119,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash (Marrėveshje Kuadėr)
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 09-05-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 01-06-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 01-06-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 3
Operatorė Konkurues OES Distrimed SHPK
Montal SHPK
Euromed SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Vrana Security Group SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 295 910,00
  Data e shpalljes sė fituesit 27-07-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 12 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  U paraqiten nga operatori ekonomik MONTAL, i eshte kthyer pėrgjigje, ka kaluar dhe afati i ankimimit.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:

  1. Euromed
  Nuk ka paraqitur ofertė ekonomike
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike Kontrata tė lidhura nė bazė tė Marrėveshjes Kuadėr Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė REF-67467-05-07-2018
  Njoftimi i Tenderit
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.