Open Procurement Albania

Loti5 Alkool Etilik 95%

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

  • Mungesė konkurrence
  • Prokurimi zhvillohet me njė konkurrent tė vetėm. Ligji shqiptar i lejon kėto lloj procedurash. Shpesh kėto procedura mė shumė se mungesė konkurrence nė treg shfaqin opsione tė formulimit tė kritereve dhe afateve pėr dorėzim dokument nė favor tė njė kompanie tė paramenduar klienteliste. Kėto tendera meritojnė tė konsiderohen tė ekspozuara dhe me risk.

Autoritet Prokurues Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan
Institucion Kontraktues Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan
Objekti i Tenderit Loti5 Alkool Etilik 95%.

Oferta fituese ka vleren 239 leke pa tvsh per njesi.
Nr. Reference REF-78819-07-10-2018
Vlera / Fondi Limit 124 800,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash (Marrėveshje Kuadėr)
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Rishpallje me Njoftim Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 11-07-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 23-07-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 23-07-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 1
Operatorė Konkurues Florfarma
Operator Ekonomik Kontraktues
  • FLORFARMA SHPK
  • Oferta fituese Lekė pa TVSH
    Data e shpalljes sė fituesit 01-08-2018
    Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
    Data e lidhjes sė kontratės
    Kohėzgjatja e kontratės 12 muaj
    Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
    Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
    Arsyeja e Anulimit
    Shėnime
    Transaksione Thesari
  • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
  • Buletini i Prokurimeve Publike Kontrata tė lidhura nė bazė tė Marrėveshjes Kuadėr Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan REF-78819-07-10-2018
    Njoftimi i Tenderit
    Specifikim Teknik
    Shpallja e Fituesit
    Lidhja e Kontratės

    Loti6 Alkool Etilik 95%

    Autoritet Prokurues Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan
    Institucion Kontraktues Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan
    Objekti i Tenderit Loti6 Alkool Etilik 95%
    Nr. Reference REF-75757-06-20-2018
    Vlera / Fondi Limit 124 800,00
    Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash (Marrėveshje Kuadėr)
    Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
    Statusi i Tenderit Anuluar Procedura
    Data e Njoftimit tė Tenderit 21-06-2018
    Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 02-07-2018
    Data e mbajtjes sė tenderit 02-07-2018
    Nr. i Operatorėve Konkurues
    Operatorė Konkurues
    Operator Ekonomik Kontraktues
  • Oferta fituese Lekė pa TVSH
    Data e shpalljes sė fituesit
    Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
    Data e lidhjes sė kontratės
    Kohėzgjatja e kontratės 12 muaj
    Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
    Ankesa
    Arsyeja e Anulimit Asnjė nga ofertat e paraqitura nuk pėrputhet me kriteret e pėrcaktuara nė dokumentet e tenderit
    Shėnime
    Transaksione Thesari
  • Buletini i Prokurimeve Publike Kontrata tė lidhura nė bazė tė Marrėveshjes Kuadėr Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan REF-75757-06-20-2018
    Njoftimi i Tenderit
    Specifikim Teknik
    Shpallja e Fituesit
    Lidhja e Kontratės
    Anulimi i Tenderit Nr.28 - Dt.16-07-2018


    Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


    Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

    Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.