Open Procurement Albania

Loti 1. “Mirëmbajtje e objekteve ndërtimore, për Spitalin Psikiatrik “Ali Mihali” Vlore

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Autoriteti Prokurues ka skualifikuar te gjithe operatoret pjesemarres ne gare me oferte me te ulet se oferta fituese

Autoritet Prokurues Agjencia Shtetërore e Prokurimeve të Përqëndruara
Institucion Kontraktues
Objekti i Tenderit Loti 1. “Mirëmbajtje e objekteve ndërtimore, për Spitalin Psikiatrik “Ali Mihali” Vlore
Nr. Reference REF-06133-09-22-2021
Vlera / Fondi Limit 5 793 580,00
Lloji i Kontrates Publike Shërbime Publike (Marrëveshje Kuadër)
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit te Tenderit 23-09-2021
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 08-10-2021
Data e mbajtjes se tenderit 08-10-2021
Nr. i Operatoreve Konkurues 3
Operatore Konkurues 1. “COLOMBO” SHPK
2. “MODESTE” SHPK
3. “VALONA KONSTRUKSION” SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • “VALONA KONSTRUKSION” SHPK
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 4 734 900,00
  Data e shpalljes se fituesit 29-10-2021
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH
  Data e lidhjes se kontrates
  Kohezgjatja e kontrates 24 muaj
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janë Skualifikuar operatorët ekonomik:
  1. “COLOMBO” SHPK, për këto arsye:
  - nuk arriti të paraqesë shpjegime për cmimin apo kostot e propozuara për të gjithë zërat e ofertuar, sipas ofertës ekonomike të paraqitur në SPE ditën e hapjes së ofertave.
  2. “MODESTE” SHPK, për këto arsye:
  - nuk përmbush pikën 2.2.2 “Kapaciteti ekonomik dhe financiar” të Kritereve të Vecanta të Kualifikimit, pasi nga dokumentacioni i paraqitur në SPE rezulton se, operatori ekonomik ka raporte negative ndërmjet aktivit dhe pasivit në dy balance të njëpasnjëshme, dhe konkretisht në bilancet e vitit 2019 dhe 2020.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike Kontrata te lidhura ne baze te Marreveshjes Kuader Agjencia Shtetërore e Prokurimeve të Përqëndruara REF-06133-09-22-2021
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit

  MBESHTETES
  logo_amb_suedeze.png

  Databaza është pjesë e projektit “Open Data, Access and Transparency over sectors expose to Risk of Corruption ” mbështetur financiarisht nga The Swedish International Development Cooperation Agency Sida.

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data