Open Procurement Albania

Loti 4 “Shërbim gatimi dhe shpërndarje ushqimi për Repartin e Ndërhyrjes së shpejtë, Fier"

Autoritet Prokurues Agjencia Shtetërore e Prokurimeve të Përqëndruara
Institucion Kontraktues Agjencia Shtetërore e Prokurimeve të Përqëndruara
Objekti i Tenderit Loti 4 “Shërbim gatimi dhe shpërndarje ushqimi për Repartin e Ndërhyrjes së shpejtë, Fier"
Nr. Reference REF-16949-01-07-2022
Vlera / Fondi Limit 45 757 335,00
Lloji i Kontrates Publike Shërbime Publike (Marrëveshje Kuadër)
Lloji i Procedures E hapur, mbi kufirin e lartë monetar
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit te Tenderit 10-01-2022
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 09-02-2022
Data e mbajtjes se tenderit 09-02-2022
Nr. i Operatoreve Konkurues 3
Operatore Konkurues 1. “LALA COMPANY” SHPK
2. “DION –AL” SHPK
3. “SILVER” SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • “LALA COMPANY” SHPK
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 38 672 250,00
  Data e shpalljes se fituesit 04-03-2022
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH
  Data e lidhjes se kontrates
  Kohezgjatja e kontrates
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janë skualifikuar operatorët ekonomik:
  1. “Silver” SHPK, për këto arsye:
  - nuk plotëson pikën 2, seksioni 2.2 “Kapaciteti ekonomik dhe financiar” të Kritereve të Vecanta të Kualifikimit, pasi nga dy bilancet e njepasnjeshme te vitit 2018 dhe 2019, rezulton se ka raporte negative ndermjet aktivit dhe pasivit.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike Kontrata te lidhura ne baze te Marreveshjes Kuader Agjencia Shtetërore e Prokurimeve të Përqëndruara REF-16949-01-07-2022
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit

  MBESHTETES
  logo_amb_suedeze.png

  Databaza është pjesë e projektit “Open Data, Access and Transparency over sectors expose to Risk of Corruption ” mbështetur financiarisht nga The Swedish International Development Cooperation Agency Sida.

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data