Open Procurement Albania

Përmirësim i sinjalistikës horizontale, vertikale dhe paisjeve të sigurisë rrugore në akset e Rajonit Qëndror, Loti 2 (2023)

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit

Autoritet Prokurues Autoriteti Rrugor Shqiptar
Institucioni Prokurues Autoriteti Rrugor Shqiptar
Objekti i Tenderit Përmirësim i sinjalistikës horizontale, vertikale dhe paisjeve të sigurisë rrugore në akset e Rajonit Qëndror, Loti 2 (2023)
Nr. Reference REF-67108-04-25-2023
Vlera / Fondi Limit 166 648 802,00
Lloji i Kontrates Publike Punë Publike
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 26-04-2023
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 12-05-2023
Data e mbajtjes se tenderit 12-05-2023
Nr. i Operatoreve Konkurues 2
Operatore Konkurues 1. BOE “R. S. & M” & “SI.SI-AL sh.p.k” & “INERTI”
2. BOE “RSM COMAPNY” & “DESARET COMPANY”
Operator Ekonomik Kontraktues
 • R. S. & M - SI.SI-AL sh.p.k - INERTI
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 159 598 996,00
  Data e shpalljes se fituesit 22-05-2023
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 191518795
  Data e lidhjes se kontrates 07-06-2023
  Kohezgjatja e kontrates 6 muaj
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Eshte skualifikuar operatori ekonomik i meposhtem:
  - BOE “RSM COMPANY” & “DESARET COMPANY”, per arsye:
  1- Nuk përmbush kriterin e pikës 2.3.1/a.
  BOE sipas kontratës së bashkëpunimit ndërmjet të dyja palëve “RSM COMPANY” dhe “DESARET COMPANY”, anëtari me përqindjen më të madhe të pjesëmarrjes në bashkim që është “RSM COMPANY”, i cili do të mbulojë 98% të punimeve, nuk arrin të plotësojë punën e ngjashme sipas objektit që prokurohet në masën 50 % të vlerës së përllogaritur për një objekt të vetëm.

  2- Nuk përmbush kriterin e pikës 2.3 4.
  Sipas kontratës së bashkëpunimit ndërmjet “RSM COMPANY” dhe “DESARET COMPANY”, BOE në dokumentet e paraqitura elektronikisht nuk disponon Inxhinier Ndërtimi (Profili Transport) si drejtues teknik në licencën e shoqërisë.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per R. S. & M viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per R. S. & M viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per R. S. & M viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per R. S. & M viti 2019-2020

  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per SI.SI-AL sh.p.k viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per SI.SI-AL sh.p.k viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per SI.SI-AL sh.p.k viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per SI.SI-AL sh.p.k viti 2019-2020

  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per INERTI viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per INERTI viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per INERTI viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per INERTI viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Specifikim Teknik
  Raport Teknik
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates Buletini Nr. 60 datë 3 Korrik 2023
  Anulimi i Tenderit
  Procesverbal "Per argumentimin dhe miratimin e specifikimeve teknike dhe kritereve per kualifikim "
  Grafiku i Punimeve
  Segmenti rrugor Bradashesh - Elbasan
  Segmenti rrugor Tirane- Elbasan
  Segmenti rrugor Fushe Kruje - Kruje
  Segmenti rrugor Qafe Plloce - Korce
  Segmenti rrugor Podgorie - Kryqezimi Liqenas
  Segmenti rrugor Rrogozhine - Bradashesh
  Segmenti rrugor Tirane -Qafe Priske
  Segmenti rrugor Vore -Fushe Kruje
  Segmenti rrugor Vore -Maminas

  MBESHTETES

  Ketu mund te keni REKLAMEN tuaj

  Kontakto ne [email protected]

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data