Open Procurement Albania

Blerje e Shërbimit të Siguracionit për Specializantët e Universitetit të Mjekësisë, Tiranë, Marrevëshje Kuader - me një operator ekonomik ku të gjitha kushtet janë të përcaktuara - me afat 12 muaj, i ndarë në 2 (dy) Lote. Loti i II-të: Sigurimi i përgjegjësisë profesionale dhe personale të studentit specializant

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Mungese konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me nje konkurrent te vetem. Ligji shqiptar i lejon keto lloj procedurash. Shpesh keto procedura me shume se mungese konkurrence ne treg shfaqin opsione te formulimit te kritereve dhe afateve per dorezim dokument ne favor te nje kompanie te paramenduar klienteliste. Keto tendera meritojne te konsiderohen te ekspozuara dhe me risk

Autoritet Prokurues Universiteti i Mjekësisë Tiranë
Institucion Kontraktues Universiteti i Mjekësisë Tiranë
Objekti i Tenderit Blerje e Shërbimit të Siguracionit për Specializantët e Universitetit të Mjekësisë, Tiranë, Marrevëshje Kuader - me një operator ekonomik ku të gjitha kushtet janë të përcaktuara - me afat 12 muaj, i ndarë në 2 (dy) Lote. Loti i II-të: Sigurimi i përgjegjësisë profesionale dhe personale të studentit specializant - financuar nga Të ardhurat dytësore (vetëfinancim)
Nr. Reference REF-39682-12-29-2017
Vlera / Fondi Limit 6 174 167,00
Lloji i Kontrates Publike Shërbime Publike (Marrëveshje Kuadër)
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit te Tenderit 03-01-2018
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 02-02-2018
Data e mbajtjes se tenderit 02-02-2018
Nr. i Operatoreve Konkurues 1
Operatore Konkurues INSIG SH.A
Operator Ekonomik Kontraktues
 • INSIG SH.A
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 6 173 650,00
  Data e shpalljes se fituesit
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH
  Data e lidhjes se kontrates
  Kohezgjatja e kontrates 12 muaj
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike Kontrata te lidhura ne baze te Marreveshjes Kuader Universiteti i Mjekësisë Tiranë REF-39682-12-29-2017
  Njoftimi i Tenderit
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates

  MBESHTETES


  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.