Open Procurement Albania

Lot 17 Oxygen Gaz per perdorim mjeksor, i kompresuar

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Mungese konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me nje konkurrent te vetem. Ligji shqiptar i lejon keto lloj procedurash. Shpesh keto procedura me shume se mungese konkurrence ne treg shfaqin opsione te formulimit te kritereve dhe afateve per dorezim dokument ne favor te nje kompanie te paramenduar klienteliste. Keto tendera meritojne te konsiderohen te ekspozuara dhe me risk

Autoritet Prokurues Drejtoria e Shërbimit Spitalor Has
Institucion Kontraktues Drejtoria e Shërbimit Spitalor Has
Objekti i Tenderit Lot 17 Oxygen Gaz per perdorim mjeksor, i kompresuar.
Oferta fituese ka çmim per njesi 34.56 leke pa TVSH.
Nr. Reference REF-99139-12-14-2018
Vlera / Fondi Limit 6 912,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash (Marrëveshje Kuadër)
Lloji i Procedures Kërkesë për Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 17-12-2018
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 28-12-2018
Data e mbajtjes se tenderit 28-12-2018
Nr. i Operatoreve Konkurues 1
Operatore Konkurues GTS-Gazra Teknike Shqiptare
Operator Ekonomik Kontraktues
 • GTS-Gazra Teknike Shqiptare sh.p.k.
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 6 912,00
  Data e shpalljes se fituesit 21-01-2019
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 6 912,00
  Data e lidhjes se kontrates 18-02-2019
  Kohezgjatja e kontrates 12 muaj
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike Kontrata te lidhura ne baze te Marreveshjes Kuader Drejtoria e Shërbimit Spitalor Has REF-99139-12-14-2018
  Njoftimi i Tenderit
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates Nr.09 - Dt.04-03-2019