Open Procurement Albania

Blerje bari antineoplastik dhe immunomodulator, Tocilizumab 400mg/20ml” për nevojat e QSUT-së për situatën anti COVID -19

Autoritet Prokurues Ministria e Shëndetësisë
Institucion Kontraktues Ministria e Shëndetësisë
Objekti i Tenderit Blerje bari antineoplastik dhe immunomodulator, Tocilizumab 400mg/20ml” për nevojat e QSUT-së për situatën anti COVID -19
Nr. Reference REF-61017-06-11-2020
Vlera / Fondi Limit 25 056 581,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash (Marrëveshje Kuadër)
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit te Tenderit 12-06-2020
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 06-07-2020
Data e mbajtjes se tenderit 06-07-2020
Nr. i Operatoreve Konkurues 2
Operatore Konkurues 1. I N T E R M E D sh.p.k
2. PHARMA PLUS
Operator Ekonomik Kontraktues
 • INTERMED SHPK
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 25 056 400,00
  Data e shpalljes se fituesit 24-07-2020
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH
  Data e lidhjes se kontrates
  Kohezgjatja e kontrates I menjëhershëm.
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janë skualifikuar ofertuesit e mëposhtëm:
  1. PHARMA PLUS sh.p.k
  nuk ka paraqitur asnjë dokumentacion sipas kërkesave të DST
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per INTERMED SHPK viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per INTERMED SHPK viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per INTERMED SHPK viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per INTERMED SHPK viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike Kontrata te lidhura ne baze te Marreveshjes Kuader Ministria e Shëndetësisë REF-61017-06-11-2020
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit Buletini Nr. 44 datë 27 Korrik 2020
  Lidhja e Kontrates

  MBESHTETES


  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.