Open Procurement Albania

Shërbim i Mirëmbajtjes Ndërtimore e objketeve në QSUNT për 75 ditë nga data e lidhjes së kontratës, me kusht ndërprerje me ardhjen e autorizimit nga ABP për lidhjen e kontratës bazë

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Mungese konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me nje konkurrent te vetem. Ligji shqiptar i lejon keto lloj procedurash. Shpesh keto procedura me shume se mungese konkurrence ne treg shfaqin opsione te formulimit te kritereve dhe afateve per dorezim dokument ne favor te nje kompanie te paramenduar klienteliste. Keto tendera meritojne te konsiderohen te ekspozuara dhe me risk

 • Procedure me negocim
 • Procedure me negocim

Autoritet Prokurues Qendra Spitalore Universitare "Nënë Tereza"
Institucion Kontraktues Qendra Spitalore Universitare "Nënë Tereza"
Objekti i Tenderit Shërbim i Mirëmbajtjes Ndërtimore e objketeve në QSUNT për 75 ditë nga data e lidhjes së kontratës, me kusht ndërprerje me ardhjen e autorizimit nga ABP për lidhjen e kontratës bazë
Nr. Reference REF-81173-12-04-2020
Vlera / Fondi Limit 11 284 180,00
Lloji i Kontrates Publike Shërbime Publike
Lloji i Procedures Procedurë me Negocim
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit te Tenderit
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 09-12-2020
Data e mbajtjes se tenderit 09-12-2020
Nr. i Operatoreve Konkurues 1
Operatore Konkurues Intelligent Building Solution (I.B.S.)
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Intelligent Building Solution (I.B.S.)
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 11 251 230,00
  Data e shpalljes se fituesit 11-12-2020
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH
  Data e lidhjes se kontrates
  Kohezgjatja e kontrates 75 ditë nga data e lidhjes së kontratës, me kusht nderprerje me lidhjen e kontrates se sherbimeve per proceduren baze me te njejtin objekt prokurimi te shpallur nga Agjensia e Blerjeve te Perqendruara ne rolin e Organit Qendror Bleres me nr. REF-80205-11-26- 2020
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates

  MBESHTETES


  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.