Open Procurement Albania

Furnizimin e nevojave emergjente për një periudhë 90 ditore me mjete për mbrojtje personale për përballimin e situatës COVID-19.

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Procedure me negocim
 • Procedure me negocim

Autoritet Prokurues Qendra Spitalore Universitare "Nënë Tereza"
Institucion Kontraktues Qendra Spitalore Universitare "Nënë Tereza"
Objekti i Tenderit Furnizimin e nevojave emergjente për një periudhë 90 ditore me mjete për mbrojtje personale për përballimin e situatës COVID-19 - me kusht ndërprerjen e kontrates menjëherë me njoftimin e MSHMS-së pas lidhjes së kontratën së parë nga QSUNT si rezultat i marrëveshjes kuadër që do të lidhë MSHMS në vijim të procedurës me nr. REF-65289-07-13-2020, - Blerje Artikuj për masa mbrojtëse personale për përballimin e situatës Covid-19 , marrëveshje kuadër me një OE, me të gjitha kushtet e përcaktuara me afat 12 muaj.
Nr. Reference REF-67854-08-05-2020
Vlera / Fondi Limit 132 820 000,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedures Procedurë me Negocim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 10-08-2020
Data e mbajtjes se tenderit 10-08-2020
Nr. i Operatoreve Konkurues 4
Operatore Konkurues 1. “EUROMED” Shpk
2. “Farma Net Albania” Shpk
3. “FEDOS” Shpk
4. “O.E.S DISTRIMED” Shpk
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Farma Net Albania
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 82 560 000,00
  Data e shpalljes se fituesit 13-08-2020
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 99 072 000,00
  Data e lidhjes se kontrates 13-08-2020
  Kohezgjatja e kontrates 90 ditore
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janë skualifikuar ofertuesit e mëposhtëm:
  1. “EUROMED” Shpk
  Nuk ka paraqitur oferte ekonomike dhe asnje dokument tekniko ligjor te kerkuar ne DST per kualifikim.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per Farma Net Albania viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per Farma Net Albania viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per Farma Net Albania viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per Farma Net Albania viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Shpallja e Fituesit Buletini Nr. 55 datë 17 Gusht 2020
  Lidhja e Kontrates Buletini Nr. 59 datë 24 Gusht 2020

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.