Open Procurement Albania

Loti 1: “Blerje Iodine x 370 mg/ml”

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Mungese konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me nje konkurrent te vetem. Ligji shqiptar i lejon keto lloj procedurash. Shpesh keto procedura me shume se mungese konkurrence ne treg shfaqin opsione te formulimit te kritereve dhe afateve per dorezim dokument ne favor te nje kompanie te paramenduar klienteliste. Keto tendera meritojne te konsiderohen te ekspozuara dhe me risk

Autoritet Prokurues Spitali Rajonal Vlorë
Institucion Kontraktues Spitali Rajonal Vlorë
Objekti i Tenderit Loti 1: “Blerje Iodine x 370 mg/ml”
Nr. Reference REF-94773-05-06-2021
Vlera / Fondi Limit 2 130 000,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash (Marrëveshje Kuadër)
Lloji i Procedures Kërkesë për Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 07-05-2021
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 18-05-2021
Data e mbajtjes se tenderit 18-05-2021
Nr. i Operatoreve Konkurues 1
Operatore Konkurues Incomed shpk
Operator Ekonomik Kontraktues
 • INCOMED SHPK
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 2 070 000,00
  Data e shpalljes se fituesit
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 690 000,00
  Data e lidhjes se kontrates 16-06-2021
  Kohezgjatja e kontrates 12 muaj
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa nuk ka pasur ankesa
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per INCOMED SHPK viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per INCOMED SHPK viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per INCOMED SHPK viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per INCOMED SHPK viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike Kontrata te lidhura ne baze te Marreveshjes Kuader Spitali Rajonal Vlorë REF-94773-05-06-2021
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit Buletini Nr. 88 datë 7 Qershor 2021
  Lidhja e Kontrates Buletini Nr. 99 datë 28 Qershor 2021

  MBESHTETES


  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.