Open Procurement Albania

“Blerje Dioksid Karboni (CO2)”

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Mungese konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me nje konkurrent te vetem. Ligji shqiptar i lejon keto lloj procedurash. Shpesh keto procedura me shume se mungese konkurrence ne treg shfaqin opsione te formulimit te kritereve dhe afateve per dorezim dokument ne favor te nje kompanie te paramenduar klienteliste. Keto tendera meritojne te konsiderohen te ekspozuara dhe me risk

Autoritet Prokurues Spitali Rajonal “Memorial” Fier
Institucion Kontraktues Spitali Rajonal “Memorial” Fier
Objekti i Tenderit “Blerje Dioksid Karboni (CO2)”
Nr. Reference REF-02402-08-06-2021
Vlera / Fondi Limit 4 336 000,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash (Marrëveshje Kuadër)
Lloji i Procedures Procedurë e hapur e thjeshtuar
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 09-08-2021
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 19-08-2021
Data e mbajtjes se tenderit 19-08-2021
Nr. i Operatoreve Konkurues 1
Operatore Konkurues 1. Gazra Teknike Shqiptare sh.p.k
Operator Ekonomik Kontraktues
 • GTS-Gazra Teknike Shqiptare sh.p.k.
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 4 320 000,00
  Data e shpalljes se fituesit 31-08-2021
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 5 184 000,00
  Data e lidhjes se kontrates 27-09-2021
  Kohezgjatja e kontrates 12 muaj
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa nuk ka pasur ankesa
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime Buletini I lidhjes se kontrates: Nr. 146 datë 04 tetor 2021
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike Kontrata te lidhura ne baze te Marreveshjes Kuader Spitali Rajonal “Memorial” Fier REF-02402-08-06-2021
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates