Open Procurement Albania

Blerje Gazra të ndryshme mjeksore për "Riprodhimin e Asistuar" në S.U.O.GJ "Koço Gliozheni"

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Mungese konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me nje konkurrent te vetem. Ligji shqiptar i lejon keto lloj procedurash. Shpesh keto procedura me shume se mungese konkurrence ne treg shfaqin opsione te formulimit te kritereve dhe afateve per dorezim dokument ne favor te nje kompanie te paramenduar klienteliste. Keto tendera meritojne te konsiderohen te ekspozuara dhe me risk

Autoritet Prokurues Spitali Universitar Obstetrik-Gjinekologjik "Koco Gliozheni" Tiranë
Institucion Kontraktues Spitali Universitar Obstetrik-Gjinekologjik "Koco Gliozheni" Tiranë
Objekti i Tenderit Blerje Gazra të ndryshme mjeksore për "Riprodhimin e Asistuar" në S.U.O.GJ "Koço Gliozheni"
Nr. Reference REF-83302-10-11-2023
Vlera / Fondi Limit 8 231 000,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash (Marrëveshje Kuadër)
Lloji i Procedures Procedurë e hapur e thjeshtuar
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 12-10-2023
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 23-10-2023
Data e mbajtjes se tenderit 23-10-2023
Nr. i Operatoreve Konkurues 1
Operatore Konkurues 1. GTS-Gazra Teknike Shqiptare sh.p.k
Operator Ekonomik Kontraktues
 • GTS-Gazra Teknike Shqiptare sh.p.k.
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 7 819 840,00
  Data e shpalljes se fituesit 27-10-2023
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 9 383 808,00
  Data e lidhjes se kontrates 20-11-2023
  Kohezgjatja e kontrates 12 Muaj
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka operatore ekonomike te skualifikuar.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike Kontrata te lidhura ne baze te Marreveshjes Kuader Spitali Universitar Obstetrik-Gjinekologjik "Koco Gliozheni" Tiranë REF-83302-10-11-2023
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates Buletini Nr. 96 datë 30 Nëntor 2023
  Procesverbal
  "Per argumentimin dhe miratimin e specifikimeve teknike dhe kritereve per kualifikim "