Open Procurement Albania

Rikonstruksion i pjesshem i fiderit Ujesjelles, N/ stacioni 110/10 kV Bajram Curri

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit

Institucioni Prokurues Drejtoria Rajonale e OSSH Kukes
Autoritet Prokurues Drejtoria Rajonale e OSSH Kukes
Objekti i Tenderit Rikonstruksion i pjesshem i fiderit Ujesjelles, N/ stacioni 110/10 kV Bajram Curri
Nr. Reference REF-80630-09-20-2023
Vlera / Fondi Limit 79 956 221,00
Lloji i Kontrates Publike Punë Publike
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 21-09-2023
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 06-10-2023
Data e mbajtjes se tenderit 06-10-2023
Nr. i Operatoreve Konkurues 4
Operatore Konkurues 1.ED KONSTRUKSION Sh.p.k
2. BOE PE - VLA - KU shpk & K.M.K shpk
3. S I R E T A 2F sh.p.k
4. GRIALD sh.p.k
Operator Ekonomik Kontraktues
 • PE – VLA - KU shpk - K.M.K shpk
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 74 390 978,00
  Data e shpalljes se fituesit 01-11-2023
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 89269174
  Data e lidhjes se kontrates 17-11-2023
  Kohezgjatja e kontrates 4 Muaj nga data e dorezimit te sheshit te ndertimit.
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.

  Jane skualifikuar operatoret ekonomike te meposhtem:
  1.GRIALD sh.p.k, per arsye:
  - nuk ka permbushur Shtojcen 7, Kriteret e veçanta te pranim kualifikimit, pika 2.3.1(Kapacitetet teknike dhe profesionale) germa c
  - nuk ka permbushur Shtojcen 7, Kriteret e veçanta te pranim kualifikimit, pika 2.3.
  - nuk ka permbushur shtojcen 8 te DST

  2.S I R E T A 2F sh.p.k, per arsye:
  -Operatori ekonomik ka paraqitur kerekese per doreheqje(shpallur fitues ne nje tjeter procedure prokurimi) dhe komisioni i vlerësimit të ofertave çmon si të arsyeshëme kërkesën e paraqitur nga operatori ekonomik dhe unanimisht vendos skualifikimin e operaorit ekonomik S I R E T A 2F sh.p.k
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime Njoftuar lidhja e kontrates ne Buletinin Nr. 96 datë 30 Nëntor 2023
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per PE – VLA - KU shpk viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per PE – VLA - KU shpk viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per PE – VLA - KU shpk viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per PE – VLA - KU shpk viti 2019-2020

 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Preventiv
  Shpallja e Fituesit
  Procesverbal" Per argumentimin dhe miratimin e specifikimeve teknike dhe kritereve per kualifikim "
  Specifikime Teknike 1
  Specifikime Teknike 2
  Projekti

  MBESHTETES
  logo_amb_suedeze.png

  Databaza është pjesë e projektit “Open Data, Access and Transparency over sectors expose to Risk of Corruption ” mbështetur financiarisht nga The Swedish International Development Cooperation Agency Sida.

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data