Open Procurement Albania

Blerje purteka (16 mm, 22 mm dhe 25mm)

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit

Institucioni Prokurues Sh.A Albpetrol
Autoritet Prokurues Sh.A Albpetrol
Objekti i Tenderit Blerje purteka (16 mm, 22 mm dhe 25mm)
Nr. Reference REF-48683-11-04-2022
Vlera / Fondi Limit 17 585 000,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 07-11-2022
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 22-11-2022
Data e mbajtjes se tenderit 22-11-2022
Nr. i Operatoreve Konkurues 2
Operatore Konkurues 1.“NGRACAN 1934” shpk
2.“USAlb & Co” shpk
Operator Ekonomik Kontraktues
 • USAlb & Co shpk
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 17 319 100,00
  Data e shpalljes se fituesit 07-12-2022
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 20782920
  Data e lidhjes se kontrates 22-12-2022
  Kohezgjatja e kontrates 90 ditë nga nënshkrimi i kontratës
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Eshte skualifikuar operatori ekonomik i meposhtem:
  “NGRACAN 1934” shpk, per arsye:
  -nuk plotëson kërkesat e Shtojcës 5, “Formulari I Specifikimeve Teknike” të DST-së. Në specifikimet teknike të paraqitura shumë nga parametrat kryesorë të purtekave nuk plotësohen ose mungojnë. Nga shqyrtimi i katalogut të paraqitur konstatohet se nuk plotësohen të dhënat për:
  -Përbërjen kimike
  -Të dhënat mekanike
  -Për të dhënat fizike dhe konstruktive të purtekave 16 mm(5/8”), 22 mm(7/8:0, dhe 25 mm(1”), në skedën teknike të paraqitur nga OE mungojnë të dhënat për zërat e kërkuar:
  • Gjatësia e purtekës
  • Hapi i fletës në kokën e purtekave
  • Lartësia e pjesës së filetuar
  • Kuadrati ku shtrëngohet purteka
  • Pikëmbështetja në qafën e purtekës
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime Buletini i Lidhjes se Kontrates: Buletini Nr. 179 datë 30 Dhjetor 2022
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Procesverbal" Per argumentimin dhe miratimin e specifikimeve teknike dhe kritereve per kualifikim "

  MBESHTETES
  logo_amb_suedeze.png

  Databaza është pjesë e projektit “Open Data, Access and Transparency over sectors expose to Risk of Corruption ” mbështetur financiarisht nga The Swedish International Development Cooperation Agency Sida.

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data