Open Procurement Albania

Zhvendosja e linjës 6 kV të fiderit “Tharëse” që del nga N/ST 35/6 kV Fieri 1

Institucioni Prokurues Operatori i Sistemit te Transmetimit OST
Autoritet Prokurues Operatori i Sistemit te Transmetimit OST
Objekti i Tenderit Zhvendosja e linjës 6 kV të fiderit “Tharëse” që del nga N/ST 35/6 kV Fieri 1
Nr. Reference REF-50916-11-23-2022
Vlera / Fondi Limit 2 672 900,00
Lloji i Kontrates Publike Punë Publike
Lloji i Procedures Procedurë e hapur e thjeshtuar
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 24-11-2022
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 05-12-2022
Data e mbajtjes se tenderit 05-12-2022
Nr. i Operatoreve Konkurues 2
Operatore Konkurues 1.“HTM” sh.p.k
2.“AA&P” sh.p.k
Operator Ekonomik Kontraktues
 • HTM
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 2 276 949,00
  Data e shpalljes se fituesit 13-12-2022
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 2732339
  Data e lidhjes se kontrates 17-01-2023
  Kohezgjatja e kontrates 1 (një) muaj nga hyrja në fuqi e kontratës
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Eshte skualifikuar operatori ekonomik i meposhtem:
  -“AA&P” sh.p.k, per arsye:
  -Nuk ka përmbushur pikën 2.3.8 të Kritereve të Veçanta të Kualifikimit, pasi nuk ka paraqitur Katalogët ose fragmente të katalogëve të prodhuesit, për listën e materialeve të kërkuara, të përkthyera në gjuhën shqipe.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime Buletini i Lidhjes se Kontrates : Buletini Nr. 7 datë 23 Janar 2023
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Procesverbal" Per argumentimin dhe miratimin e specifikimeve teknike dhe kritereve per kualifikim "

  MBESHTETES
  logo_amb_suedeze.png

  Databaza është pjesë e projektit “Open Data, Access and Transparency over sectors expose to Risk of Corruption ” mbështetur financiarisht nga The Swedish International Development Cooperation Agency Sida.

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data