Open Procurement Albania

Blerje mjete transporti

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit

Institucioni Prokurues Drejtoria e Pergjithshme e Rrugeve dhe Ndriçimit Publik Tirane
Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranë
Objekti i Tenderit Blerje mjete transporti
Nr. Reference REF-59206-02-15-2023
Vlera / Fondi Limit 28 130 000,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 16-02-2023
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 13-03-2023
Data e mbajtjes se tenderit 13-03-2023
Nr. i Operatoreve Konkurues 3
Operatore Konkurues 1. AZ Trading” shpk
2. “GERARD - A” shpk
3. “SPARKLE 32” shpk
Operator Ekonomik Kontraktues
 • AZ Trading
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 27 150 000,00
  Data e shpalljes se fituesit 11-04-2023
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 32580000
  Data e lidhjes se kontrates 27-04-2023
  Kohezgjatja e kontrates Brenda 30 (tridhjetë) ditëve nga data e lidhjes së kontratës.
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.

  Jane skualifikuar operatoret ekonomike te meposhtem:
  1. GERARD A shpk, per arsye:
  -Ka paraqitur kontraten Nr.2025/19 dt:05.12.2022 nuk eshte e shoqeruar me fature tatimore.
  -Ka paraqitur kontraten Nr.1715/3 dt:15.07.2020 nuk eshte e shoqeruar me fature tatimore dhe me vertetim realizimi.
  -Ka paraqitur kontraten Nr.433/11 dt:12.04.2018 jashtë afatit të kërkuar ne DST
  Nuk permbush piken 2.3.1 te kapacitetit teknik, pasi kontrata e ngjashme e paraqitur nga nuk permbush vleren e kerkuar ne DST.

  2. SPARKLE 32 shpk, per arsye:
  Nuk permbush piken 2.3. 2 te kapacitetit teknik, pasi nuk ka paraqitur foto te treguesit te kilometrazhit, per mjetet kamioncine dhe dy minifurgona. Gjithashtu mjetin autokulle e disponon me me shume se 200 ore pune qe kerkohet ne DST.
  -Nuk permbush piken 2.3. 2 te kritereve te veçanta te kualifikimit, pasi nuk ka paraqitur leje qarkullimi per te gjitha mjetet e kerkuara ne DST, por vetem per Minifurgonin Caddy dhe nuk ka paraqitur foto te treguesit te kilometrazhit per te gjitha mjetet e tjera te kerkuara ne DST.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates Buletini Nr. 41 datë 8 Maj 2023
  Procesverbal "Per argumentimin dhe miratimin e specifikimeve teknike dhe kritereve per kualifikim"

  MBESHTETES

  Ketu mund te keni REKLAMEN tuaj

  Kontakto ne [email protected]

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data