Open Procurement Albania

Graphical display of results by searched conditions

Summary results by searched conditions

Tenderer institution no. Economic operator no. No. of announced tenders Total limit fund of tenders (in ALL, without VAT) No. of tenders declared with winner (in ALL, without VAT) Total limit fund of tenders declared by winner (in ALL, without VAT) Awarded total value (in ALL, without VAT)
61 1453 8,194 30,020,284,942 5,656 25,248,079,278 21,950,414,152

Tenders list

Procuring Authority by Local Government Entity Tender object Estimated / Ceiling Value ALL without VAT ALL Stage Procedure Successful Bidder /Supplier / Provider Awarded value
Local Unit Tiranė Kontratė nė bazė tė njė Marrėveshje kuadėr: Loti i parė: Blerje buke pėr Konviktet e Shkollave tė Mesme, Signed the Contract KADRA SHPK
Local Unit Shijak Kontratė nė bazė tė njė Marrėveshje kuadėr: Blerje pjesė kėmbimi pėr mjetet e Bashkisė Shijak Signed the Contract Besnik Meēi
Local Unit Tiranė Kontratė nė bazė tė njė Marrėveshje kuadėr: Loti i parė: Blerje buke pėr Konviktet e Shkollave tė Mesme, Signed the Contract KADRA SHPK
Local Unit Tiranė Kontratė nė bazė tė njė Marrėveshje kuadėr: Loti i tretė: Blerje ushqime blegtorale pėr Konviktet e Shkollave te Mesme Signed the Contract KADRA SHPK
Local Unit Tiranė Kontratė nė bazė tė njė Marrėveshje kuadėr: Loti i katėrt: Blerje fruta perime pėr Konviktet e Shkollave tė Mesme Signed the Contract DOGEL SHPK
Local Unit Tiranė Kontratė nė bazė tė njė Marrėveshje kuadėr: Blerje artikuj ushqimorė pėr shkollėn Luigj Gurakuqi pėr vitin 2019 Signed the Contract DAJTI PARK 2007 SHPK (ISH VLLAZNIA SHPK-K11507003S)
Local Unit Kėlcyrė Sistemim asfaltim Rruga Sukė Podgoran Fushė,Rruga Goricė,Rruga Komarak e Vinokash rruga Gur Fshat Kėlcyre,Rruga Rriban. 37,211,972 Signed the Contract HITO 94 SHPK 30,294,476.00
Local Unit Shijak Kontratė nė bazė tė njė Marrėveshje kuadėr: Blerje pjesė kėmbimi pėr mjetet e bashkisė Shijak. Signed the Contract Besnik Meēi
Local Unit Patos Rikonstruksion i rrugės Alit Gjeriti Zharrėz ,Patos. 13,328,682 Signed the Contract KEVIN CONSTRUKSION  & Shpresa-Al SHPK 9,129,835.00
Local Unit Shijak Asistence teknike, Trajnim, Projekt GIS, Rregulla dhe Standarde Teknike pėr Punėt me Pasuritė e Paluajtshme nė funksion tė stabilizimit tė titujve me ligjin 7501 dhe regjistrimin e parė pėr zona tė vecanta. 4,100,000 Signed the Contract INVENT SHPK + GEO CONSULTING SHPK 4,050,000.00
Local Unit Tiranė Loti i dytė: Hartimi i planeve tė mbarėshtimit tė fondit pyjor dhe kullosor pėr ekonominė pyjore Baldushk 8,635,805 Signed the Contract Diava Consulting 8,482,500.00
Local Unit Tiranė Loti i parė: Hartimi i planeve tė mbarėshtimit tė fondit pyjor dhe kullosor pėr ekonominė pyjore Rove-Lunxh 9,007,460 Signed the Contract Diava Consulting 8,720,000.00
Local Unit Tiranė Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes 10,000,000 Announced the Winner Nazeri 2000 SHPK 9476755.14
Local Unit Tiranė Hartimi i Projekt - Preventivit tė zbatimit tė objektit : Ndėrtim i zyrave qėndrore tė Ujėsjellės Kanalizime Tiranė sh.a 8,000,000 Signed the Contract SON Engineering & Construction Shpk - A&E Engineering Shpk 7,985,600.00
Local Unit Elbasan Loti V " Mbrojtje nga "Pėrroi i Muēanit" tė tokės bujqėsore Fshati Muēan dhe ndėrtim ure shėrbimi pėr tokat bujqėsore,Njėsia Administrative Tregan." 1,057,694 Signed the Contract BLERIMI SHPK 772,045
Local Unit Elbasan Loti III " Mbrojtje nga "Pėrroi i Vrrushės",tė tokės bujqėsore fshati Kryezjarr (faza e II-tė), dhe ndėrtim ure shėrbimi pėr tokat bujqėsore fshati Gjergjan,Njėsia Administrative Gjergjan. 1,220,910 Signed the Contract BLERIMI SHPK 891,318
Local Unit Elbasan Mbrojtje nga " Pėrroi i Postakavės" dhe "Pėrroi i Kushės"tė tokės bujqėsore fshati Kusarth dhe Balėz,Njėsia Administrative Bradashesh 1,221,177 Signed the Contract BLERIMI SHPK 891,524
Local Unit Tiranė "Shėrbim printimi fatura uji" 19,190,165 Announced the Winner ALBANIAN DIGITAL PRINTING SOLUTIONS & SERVICES SHPK 18505854.9
Local Unit Elbasan Loti IV " Mbrojtje nga "Pėrroi Papėr" tė tokės bujqėsore Fshati Pajun (faza II-tė) dhe ndėrtim ure shėrbimi pėr tokat bujqėsore fshati Vidhas, Njėsia Administrative Papėr" 5,475,084 Signed the Contract FLED SHPK 3,688,520
Local Unit Elbasan Loti II " Mbrojtje nga Pėrroi " Gurra Shushicė" dhe Pėrroi " Shalthatė" tė tokės bujqėsore fshati Shushicė dhe ndėrtim ure shėrbimi pėr tokat bujqėsore fshati Shushicė dhe mbrojtje tokės bujqėsore fshati Shelcan,Fushė-Buall dhe Polis valė ,Njėsia Admini 3,256,804 Signed the Contract FLED SHPK 2,160,148
Local Unit Tiranė Blerje e sistemit ajror pa pilot fotografik (uas), laptop per punime inxhinierike per Bashkine Tirane. 6,499,999 Re-Proclaimed and Signed the Contract A-T-D - ALBANIAN TECHNOLOGY DISTRIBUTION 6,480,000.00
Local Unit Elbasan Blerje dhe vendosje pajisje sigurie elektronike pėr rritjen e sigurisė publike. 14,797,000 Signed the Contract AlbaScan 14,700,000.00
Local Unit Durrės Ndėrtim shkolla 9 vjeēare Qerret 74,344,000 Signed the Contract RAJLI NDERTIM 47,461,636.00
Local Unit Shkodėr Blerje karburanti 1,014,956 Signed the Contract A&T 1,014,956.00
Local Unit Fier Rikonstruksion i shkolles 9-vjeēare Anastas Laska, fshati Libofshe, NJ.A Libofshe, Fier 26,533,556 Signed the Contract AVDULI SHPK 17,975,861.00
Local Unit Durrės Rikualifikimi i hapesirave publike tek zona e plazhit te shkembi Kavajes 194,969,000 Signed the Contract BOSHNJAKU B SHPK - CAUSHI SHPK 120,728,968.00
Local Unit Tiranė Ndėrtim rrjet kanalizimi nė zonėn qė kufizohet nga rrugėt "Besnik Hidri", "Bashkim Shkurti", "Coca Cola" deri nė lumin "Lana". 75,745,805 Signed the Contract ARB & TRANS-2010 & KUPA SHPK 70,278,075.00
Local Unit Kukės SHERBIM I REGJISTRIMIT FILLESTAR I PASURIVE TE PALUAJTSHME NE NJA SHTIQEN 8,261,600 Signed the Contract Zenit 06 SHPK & PALMA CONSTRUCION SHPK 8,250,700.00
Local Unit Vlorė Prishje dhe pastrim objekti i "Ish Frigoriferit Vlore" dhe sistemimi i sheshit 15,000,116 Signed the Contract Inerti SHPK 14,877,880.00
Local Unit Tiranė Shėrbim Konsulence Pėr Rivlerėsimin e aktiveve tė Qėndrueshme. 16,352,000 Signed the Contract STUDIO LOAD SHPK & GoldsMath  SHPK & Crowe AL SHPK & MAGNUM OPUS GROUP SHPK 14,851,200.00

Privacy Policy

Except when otherwise defined, all data & information offered in Open Procurement Albania is available under the licenses: This material is Open Data