Open Procurement Albania

Paraqitje grafike e rezultateve sipas autoritetit tenderues

Rezultate pėrmbledhėse sipas autoritetit tenderues

Nr. i institucioneve tenderuese Nr. i operatorėve ekonomik Nr. i tenderave tė shpallur Fondi limit pėr tenderat e shpallur (nė Lekė, pa TVSH) Nr. i tenderave tė shpallur me fitues Fondi limit pėr tenderat e shpallur me fitues (nė Lekė, pa TVSH) Vlera totale e shpallur fituese (nė Lekė, pa TVSH)
4 69 104 27,133,877,885 55 22,351,986,939 21,542,243,189

Lista e tenderave

Autoriteti Prokurues Objekti i Tenderit Vlera / Fondi Limit Lekė Statusi i Tenderit Operator Ekonomik Kontraktues Vlera fituese
Drejtoria e Rajonit Qendror Tirane Mirėmbajtje me performancė K/Sauk – Senatorium, K/Sauk – Ibė, Ibė – Qafė Krrabė (Km 29), Qafė Krrabė (Km 29) – rot. re Shijon, rot. re Shijon – Ura e Zaranikės, K/Km 22 – Qytezė Krrabė, Qytezė Krrabė – Pika Sipėr Radio, Degėzim Miniera – Objekti X, Rotondo Sauk – Sauk i Vjetėr, Tiranė – Ndroq – Romanat (Kufi Durrės), Romanat (kufi TR) – Plepa, Ura e Farkės – Qendėr Fshat Baldushk, Qendėr Fshat Baldushk – Mustafa Koēaj , K/Rr. Nr. 56 (Vaqarr) – Vishaj (k/Baldushk) (116.25 km) (Kontrata 3) 53,431,283 Lidhur Kontrata Victoria Invest SHPK 52,870,698.00
Drejtoria e Rajonit Verior Shkoder Mirėmbajtje rutinė dhe dimėrore me performancė rruga Kuben – Vasie 35.4 km. 44,534,152 Lidhur Kontrata ALKO-IMPEX General Construcion SHPK 40,450,292.00
Drejtoria e Rajonit Verior Shkoder Mirėmbajtje rutinė dhe dimėrore me performancė rruga Peshkopi – Q.Draje, Peshkopi – Ushtelencė 52.7 km 59,579,758 Lidhur Kontrata SELAMI
Drejtoria e Rajonit Jugor Gjirokaster Mirembajtje Rutine e Dimerore me Performance rruga Ura e Leklit – Kelcyre + rruga Kelcyre – Permet + rruga Valare – Erind – Cajup + rruga K/Dhuvjan – Libohove 63.3 km 37,526,939 Lidhur Kontrata Eral Construksion shpk & Alb Shpresa 25,405,720.00
Autoriteti Rrugor Shqiptar Rikonstruksion i godinės sė ARRSH-sė 33,312,381 Lidhur Kontrata Inerti SHPK 26,988,247.00
Autoriteti Rrugor Shqiptar Supervizion punimesh, rehabilitim i segmentit rrugor mbikalimi i ‘Pallatit me shigjeta’- Rrethrrotullimi ‘Shqiponja’, loti 3. 8,373,499 Lidhur Kontrata Infratech Shpk & Arkimade Shpk 8,010,000.00
Autoriteti Rrugor Shqiptar Pėrmirėsimi rifreskimi i sinjalistikės vertikale / horizontale nė akset kombėtare dhe pėrmirėsim tė sigurisė rrugore nė akset e rajonit Qėndror, loti 2 207,236,242 Rishpallje me Lidhje Kontrate R. S. & M 203177044.35
Drejtoria e Rajonit Verior Shkoder Mirėmbajt je rutinė dhe dimėrore me performancė rruga " Lezhė-Nėnkalimi Milot, Lidhja e 2 urave-K/Pllanė - U.Zogut, Lezhė-H.Gjuetisė, VainBilanc, U.Drojes-Milot , Laē- Patok, Balldre-B Juge 77.85 km. 72,794,063 Lidhur Kontrata IRIDIANI SHPK - KOMBEAS SHPK 69,152,691.00
Autoriteti Rrugor Shqiptar Supervizion punimesh vendosja e mbikalimeve ne aksin rrugor Thumanė – Milot dhe Kukės - Morine. 3,672,431 Rishpallje me Lidhje Kontrate D & C PARTNERS SHPK 3,560,000.00
Autoriteti Rrugor Shqiptar Supervizion punimesh Permiresimi rifreskimi sinjalistikes Vertikale/Horizontale ne akset Kombetare dhe permiresim te sigurise rrugore ne akset e Rajonit Jugor, loti 3 1,523,663 Lidhur Kontrata ERALD-G SHPK 1,520,000.00
Drejtoria e Rajonit Jugor Gjirokaster Mirembajtje Rutine me Performance rruga Tepelene – Dorrez – Qafe Dushk + rruga Sevaster – Kalivac 66.4 km 23,371,822 Lidhur Kontrata Eral Construksion shpk & Alb Shpresa 15,699,520.00
Autoriteti Rrugor Shqiptar Supervizion punimesh Rikualifikim i akseve rrugore Unaza Lindore Loti 2 10,342,392 Lidhur Kontrata C.E.C GROUP SHPK 9,456,000.00
Drejtoria e Rajonit Jugor Gjirokaster Mirembajtje Rutine me Performance rruga Fier-BallshFratar + rruga Ballsh – Aranitas + rruga Metohasim – Kafaraj + rruga K/Rruga Nacionale-Bylis 63.3 km. 31,703,725 Lidhur Kontrata DON JURGE - C O L O M B O 20,134,188.00
Autoriteti Rrugor Shqiptar Shpenzime supervizion Kontratave tė Mirėmbajtjes Rrugė Rajoni Verior Shkodėr 29,142,875 Lidhur Kontrata GJEOKONSULT & CO SHPK 29,000,000.00
Autoriteti Rrugor Shqiptar Supervizion punimesh ne objektin Rikualifikim i akseve rrugore Unaza Lindore, Loti 3 10,342,392 Lidhur Kontrata GJEOKONSULT & CO SHPK 13,800,000.00
Drejtoria e Rajonit Qendror Tirane Mirėmbajtje me performancėn Ura e Brarit – Tunel Qafė Murrizė ( Rruga e Arbrit), K/Rr. Nr. 54 (Trau Dajt) – Deg. Dj maja e Dajtit, Deg. Dj. Maja e Dajtit – St. Teleferikut, Deg. Dj. Maja e Dajtit – Vila Qeveritare, Vila Qeveritare – maja e Dajtit, Tiranė ( Fresku) – Surrel, Surrel – Qafe Priskė, Qafe Priskė – deg. Dj. Q. Mollė. deg. Dj. Q. Mollė – Bizė, Qafė Priskė - Shkallė –Shėngjergj, Uzina e Traktorit – Lanabregas, Farkė – Rruga e Elbasanit (Sauk) – Komune e Parisit – Rruga e Kavajės (Loti 1) (104.13 km)(Kontrata 2). 54,520,654 Lidhur Kontrata NIKA SHPK 34,543,340.00
Autoriteti Rrugor Shqiptar Shpenzime supervizioni, Kontrate Mirembajtje Rajoni Qendror Tirane 22,899,675 Lidhur Kontrata C.E.C GROUP SHPK 22,340,000.00
Drejtoria e Rajonit Jugor Gjirokaster Mirembajtje Rutine e Dimerore me Performance rruga Permet – Carshove – Tre Urat (Dogane) + rruga Carshove – Leskovik - Erseke + rruga Leskovik – Tre Urat (Dogane) 107 km 58,565,552 Lidhur Kontrata RIVIERA SHPK 42,553,700.00
Drejtoria e Rajonit Verior Shkoder Mirėmbajtje rutinė dhe dimėrore me performancė rruga "Koplik –Bogė,Dedaj –Razem 44.2 km. 66,382,649 Lidhur Kontrata JUBICA. SHPK 65,000,000.00
Drejtoria e Rajonit Jugor Gjirokaster Mirembajtje Rutine e Dimerore me Performance rruga Libonik-Lozhan-Grabove + rruga Lin-Pogradec + rruga Voskop-Voskopoje 72 km 40,030,784 Lidhur Kontrata 2 T SHPK 38029244.8
Drejtoria e Rajonit Qendror Tirane Mirėmbajtje me performancė Marikaj (kufi TR, e vjetra) - Kodėr Rrashbull, Kodėr Rrashbull - k/NISH Tulla - Shkozet, Katėr Rrugėt - Pjezė, Durrės (stac. fundit) - Bishti Pallės, Deg. Fllakė (Xhafzotaj) – Radiostacion - Katund i Ri, Katėr Rrugėt - Shijak, Shijak - Maminas, Shijak - Gjepalaj (K/Komunė), Plepa (mbik) - Pėrroi i Agait (kufi Dr/Kj) (paralele dj.), Pėrroi Agait (kufi Dr/Kj) - Mbik. hyrje Kavajė (paralele dj), K/Rr. Nac. Nr. 4 (Luz i vogėl) - Spille (Plazh), Bishti i Zhurit - Qendėr Rrogozhinė Dalje Rrogozhinė, Qendėr Rrogozhinė - Ura e Shkumbinit (ura e vjetėr), K/Rr. Nr.2 (Shkozet) - Porto Romano (Loti 1), ByPass Plepa - Kavajė - Rrogozhinė (Loti 6, 7, 10) (112.52 km) (Kontrata 4) 34,607,032 Lidhur Kontrata RSM COMPANY SHPK&ORUĒI SHPK 33,514,894.00
Autoriteti Rrugor Shqiptar Supervizion punimesh Permiresimi rifreskimi sinjalistikes Vertikale/Horizontale ne akset Kombetare dhe permiresim te sigurise rrugore ne akset e Rajonit Verior, loti 1 1,319,301 Lidhur Kontrata C.E.C GROUP SHPK 1,284,500.00
Autoriteti Rrugor Shqiptar Rehabilitimi i Segmentit Rrugor Mbikalimi Pallati me Shigjeta-Rrethrrotullimi Shqiponja Loti 2. 1,571,942,368 Lidhur Kontrata SALILLARI SHPK 1,568,794,185.00
Autoriteti Rrugor Shqiptar Rehabilitim i segment it rrugor, mbikalimi i “Pallat it me Shigjeta” - rrethrrotullimi “Shqiponja”, Loti 3 1,180,297,580 Lidhur Kontrata Victoria Invest International - VICTORIA INVEST 1170134219.66
Drejtoria e Rajonit Verior Shkoder Mirėmbajtje rutinė dhe dimėrore me performancė rruga "Q.Laē-Koman, H/Berdicė - Velipojė, U.Bunės (E re)-Shirokė, Krye Bushat-B.Jugė, RranxaKukėl, K.Balldre-Porta e Aviacionit 71.4 km. 55,559,660 Lidhur Kontrata JUBICA. SHPK 49,330,000.00
Autoriteti Rrugor Shqiptar Supervizion punimesh pėrmirėsimi rifreskimi i sinjalistikės vertikale / horizontale nė akset kombėtare dhe pėrmirėsim tė sigurisė rrugore nė akset e rajonit Qėndror, loti 2 1,314,547 Lidhur Kontrata D& C PARTNERS - IMES -D 1,300,500.00
Autoriteti Rrugor Shqiptar Studim projektim mbikalimi TEG 8,790,561 Lidhur Kontrata KLODIODA SHPK 8,700,000.00
Drejtoria e Rajonit Verior Shkoder Mirėmbajtje rutinė dhe dimėrore me performancė rruga "Nyja F.Dukagjin-L. Rr.Kombit, U.Drinit (Hyrja Kukės)-Sh.Galica, Sh.Galica-Krumė, Krumė-Q.Prushi, Plepa-Kam 77.6 km". 79,385,966 Lidhur Kontrata GRIALD - KOMBEAS 75,308,656.00
Drejtoria e Rajonit Verior Shkoder Mirėmbajtje rutinė dhe dimėrore me performancė rruga "U.Matit -Rrėshen (Ura e Fanit), Rrėshen (U.Fanit)- Shpal, Shpal- Q.Benė- K.Hadroj, ShpalUra e Repsit 84.9 km. 64,859,900 Lidhur Kontrata EKSKLUZIV - MELA 60,285,426.00
Autoriteti Rrugor Shqiptar Studim projektim, vazhdim i rrugės Kardhiq – Delvinė nga fshati Shijan (pėrfundimi i lotit 2) deri tek Ura e Gajdarit, lidhja me qytetin e Delvinės dhe rishikimi i projekt zbatimit tė lotit 7 (tuneli) nė aksin rrugor Kardhiq – Delvinė. 20,208,382 Anuluar Procedura

Tė drejtat e Pėrdorimit

Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data