Open Procurement Albania

Paraqitje grafike e rezultateve sipas kritereve tė pėrzgjedhura

Rezultate pėrmbledhėse sipas kritereve tė pėrzgjedhura

Nr. i institucioneve tenderuese Operator Ekonomik Kontraktues Nr. i tenderave tė shpallur Fondi limit pėr tenderat e shpallur (nė Lekė, pa TVSH) Nr. i tenderave tė shpallur me fitues Fondi limit pėr tenderat e shpallur me fitues (nė Lekė, pa TVSH) Vlera totale e shpallur fituese (nė Lekė, pa TVSH)
7 SWISSMED SHPK 42 106,292,397 42 106,292,397 105,539,266

Lista e tenderave

Autoritet Prokurues Institucion Tenderues Objekti i Tenderit Vlera / Fondi Limit Lekė Statusi i Tenderit Operator Ekonomik Kontraktues Vlera fituese
Spitali Rajonal Shkodėr Spitali Rajonal Shkodėr Lot 1 - Blerje kite reagente per ekzaminime specifike. 1191260 Lidhur Kontrata SWISSMED SHPK 1191260
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 2 Reagentė pėr Imunohistokimi tė pėrshtatshėm pėr aparatin Ventana Benchmark XT ose ekuvalent 15480810 Lidhur Kontrata SWISSMED SHPK 15479400
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Blerje materiale mjekėsore tė mjekimit, kite, reagente dhe materiale konsumi pėr Laboratorin e Biokimik-Klinik nė QSUT. Loti 7 Kite dhe reagent tė pėrshtatshme pėr autoanalizatorin e gazeve nė gjak Cobas b221 (Roche Omni S6) 6300500 Lidhur Kontrata SWISSMED SHPK 6291000
Instituti i Shėndetit Publik Tiranė Instituti i Shėndetit Publik Tiranė Blerje kite, reagente dhe materiale pėr teknikat Taq man dhe Cobas Amplikor 8056500 Lidhur Kontrata SWISSMED SHPK 8056500
Spitali Universitar "Shefqet Ndroqi" Tiranė Spitali Universitar "Shefqet Ndroqi" Tiranė Loti 1 - Kite dhe reagente pėr Autoanalizator C111, Elecsys, Cellcounter, Gazometer dhe Elektrolitmeter 9210087 Njoftuar Fituesi SWISSMED SHPK 9199350
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 3 Tuba dhe konsumabile laboratorike pėr fazėn preanalitike te pėrpunimit te gjakut 291400 Rishpallje me Lidhje Kontrate SWISSMED SHPK 291400
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 1 Reagentė pėr Imunohistokimi tė pėrshtatshėm pėr aparatin Ventana Benchmark XT 6662640 Lidhur Kontrata SWISSMED SHPK 6662640
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Blerje Materiale Mjekėsore kite, reagent dhe materiale konsumabile pėr Laboratorin Biokimik-Klinik. Loti 9 Kite dhe reagentė tė pėrshtatshme pėr autoanalizatorin e gazeve nė gjak Cobas b221 (Roche Omni S6) 260000 Lidhur Kontrata SWISSMED SHPK 260000
Spitali Universitar "Shefqet Ndroqi" Tiranė Spitali Universitar "Shefqet Ndroqi" Tiranė Blerje kite dhe reagente, ndarė nė 8 lote. Loti 1 - Kite dhe reagente pėr Autoanalizator C111, Elecsys, Cellcounter, Gazometer dhe Elektrolitmeter. 4020435 Lidhur Kontrata SWISSMED SHPK 4017600
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 9 - Kite dhe reagentė tė pėrshtatshme pėr autoanalizatorin e gazeve nė gjak Cobas b221 (Roche Omni S6) 130000 Lidhur Kontrata SWISSMED SHPK 130000
Spitali Rajonal Shkodėr Spitali Rajonal Shkodėr Blerje kite dhe reagente - financuar nga FSDKSH. Loti 2 - Blerje kite dhe reagente pėr ekzaminime specifike 2149140 Rishpallje me Njoftim Fituesi SWISSMED SHPK 2149140
Spitali Universitar "Shefqet Ndroqi" Tiranė Spitali Universitar "Shefqet Ndroqi" Tiranė Blerje Kite dhe reagente pėr Autoanalizator C111, Elecsys, Cellcounter, Gazometėr dhe Elektrolitmetėr 2659197 Rishpallje me Lidhje Kontrate SWISSMED SHPK 2659197
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Sarandė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Sarandė Blerje kite dhe reagente ndarė nė lote. Loti 2 - Blerje kite e reagente hematologjik pėr aparat SISMEX – KX - 21 992650 Lidhur Kontrata SWISSMED SHPK 992650
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Shtesė kontrate: Blerje Materiale Mjekėsore kite, reagent konsumabile pėr Laboratorin Biokimik-Klinik 770300 Lidhur Kontrata +Shtesė SWISSMED SHPK 770300
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Shtesė kontrate: Blerje Materiale Mjekėsore kite, reagent konsumabile pėr Laboratorin Biokimik-Klinik 770300 Lidhur Kontrata +Shtesė SWISSMED SHPK 770300
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Sarandė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Sarandė Shtesė kontrate: Blerje Kite, reagente dhe material konsumi laboratorik. Loti 2 - Kite hematologjik pėr SISMEX KX 21 181110 Lidhur Kontrata +Shtesė SWISSMED SHPK 181110
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Blerje Kite dhe Reagente nė S. U. “Shefqet Ndroqi” tė ndarė nė dy lote: Loti 1 - Kite, Reagentė Biokimike dhe konsumabėl 2059772 Lidhur Kontrata SWISSMED SHPK 2059772
Spitali Universitar "Shefqet Ndroqi" Tiranė Spitali Universitar "Shefqet Ndroqi" Tiranė Blerje Kite dhe Reagente nė S. U. “Shefqet Ndroqi” tė ndarė nė dy lote: Loti 1 - Kite, Reagentė Biokimike dhe konsumabėl 2059772 Lidhur Kontrata SWISSMED SHPK 2059772
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Shtesė kontrate: Blerje Materiale, kite dhe reagentė pėr Shėrbimin e Laboratorit tė Anatomi Patologjisė 1495994 Lidhur Kontrata +Shtesė SWISSMED SHPK 1495994
Spitali Universitar "Shefqet Ndroqi" Tiranė Spitali Universitar "Shefqet Ndroqi" Tiranė Shtesė kontrate: Blerje Kite dhe Reagente 317000 Lidhur Kontrata +Shtesė SWISSMED SHPK 317000
Spitali Universitar "Shefqet Ndroqi" Tiranė Spitali Universitar "Shefqet Ndroqi" Tiranė Loti 1 - Reagente biokimike pėr Autoanalizator, C111, Elecsys, Cellcounter, Urinometer, Gazometer, Elektrolitmeter, Konsumabla 1587080 Lidhur Kontrata SWISSMED SHPK 1585420
Spitali Rajonal Shkodėr Spitali Rajonal Shkodėr Blerje kite dhe reagentė pėr ekzaminime specifike 2243000 Lidhur Kontrata SWISSMED SHPK 2239160
Instituti i Shėndetit Publik Tiranė Instituti i Shėndetit Publik Tiranė Blerje, kite, reagente, materiale tė tjera pėr teknikat TaqMan dhe Cobas amplikor 1562500 Lidhur Kontrata SWISSMED SHPK 1562500
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Blerje materiale, kite dhe reagentė pėr shėrbimin e laboratorit tė anatomi patologjisė- Loti 2 - Reagentė Imunohistokimi tė pėrshtatshme per aparatin Ventana Benchmark XT 7498750 Rishpallje me Lidhje Kontrate SWISSMED SHPK 7498748.5
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Mirėmbajtje e pajisjeve mjekėsore pėr Lotin 62: Furnizim Vendosje Pjesė kėmbimi pėr pajisjen mjekėsore Aparat diagnostikues Prodhuesi Ventana Modeli BenchMark CT Nr- Inventari 21501 211120 Rishpallje me Lidhje Kontrate SWISSMED SHPK 211120
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Blerje Kite pėr Aparatin e Astrupit 997400 Lidhur Kontrata SWISSMED SHPK 997400
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Blerje materiale mjekėsore kite, reagent dhe materiale konsumabile- Loti 10 - Reagent dhe kite pėr urinometri Roche Urisys U 2400 229500 Lidhur Kontrata SWISSMED SHPK 229500
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Blerje materiale mjekėsore kite, reagent dhe materiale konsumabile- Loti 14 - Kite dhe reagentė tė pėrshtatshme pėr autoanalizatorin e gazeve nė gjak Cobas b221 ( Roche Omni S6) 3744800 Lidhur Kontrata SWISSMED SHPK 3311916.66666667
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Instituti i Shėndetit Publik Tiranė Blerje, kite, reagente dhe materiale tė tjera pėr teknikat TaqMan dhe Cobas amplikor 8096140 Lidhur Kontrata SWISSMED SHPK 7983637.5
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Sarandė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Sarandė Loti 2 - Blerje kite e reagente hematologjike pėr aparat SISMEX – KX - 21 969010 Lidhur Kontrata SWISSMED SHPK 905900


Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës, mbështetet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.