Open Procurement Albania

Sistemim dhe asfaltim i rrugës së Letovës

Procuring Authority / Buyer Local Unit Pogradec
Procuring Authority / Buyer Bashkia Pogradec
Tender object Sistemim dhe asfaltim i rrugës së Letovës
Burimi i financimit: Buxheti i Shtetit” me VKB Nr. 69, datë 28.05.2026 “Per një rishpërndarje në VKB nr. 128, date 22.12.2025 “Per miratimin dhe detajimin e Buxhetit te Bashkise per Vitin 2026” si dhe shkresën për rishpërndarje fondesh nga Drejtoria e Ekonomisë dhe e Menaxhimit Financiar, fondi i parashikuar per likuidim në tre vite buxhetore
Reference No. REF-92170-07-03-2026
CPV Code 45000000-7 - Punë ndërtimi, 45233222-1 - Punime shtrimi dhe asfaltimi,
Estimated / Ceiling Value ALL without VAT 70 833 333,00
Type of Contract
Procurement Method Open Procedure
Stage Procedure Announced the Winner
Tender Publication Date 06-07-2026
Last date of Submitted Documents 21-07-2026
Tender Held Date 21-07-2026
No. of Bidders 15
Bidders 1. ALBAVIA shpk
2. AVDULI shpk
3. B93 II shpk
4. DEHA 2010 shpk
5. DRINI-1 shpk & NDREGJONI shpk
6. L.T.E CONSTRUCTION shpk
7. Shendelli shpk
8. VASHTEMIA shpk & ALMO KONSTRUKSION shpk
9. REJ shpk
10. K.M.K shpk & Caushi M shpk
11. NIKA shpk
12. INA shpk
13. XHENGO shpk
14. INFINIT shpk & K.TURJA shpk
15. PEPA GROUP shpk
Successful Bidder /Supplier / Provider
  • DRINI-1 - NDREGJONI
  • The winning bid ALL without vat 44 547 539,00
    Bidder Announcement date 14-08-2026
    Award and Contract Amount ALL with VAT
    Contract date
    Planned Milestones of Contract / Start and End Date 6 muaj
    Renewal Contract Additional Value (ALL with VAT)
    Appeals Nga pjesëmarrësit janë skualifikuar, Ofertuesit e mëposhtëm:

    1.XHENGO shpk me NIPT J64103171M pasi nuk përmbush kapacitetin teknik sipas pikave 2.3.1, 2.3.5 dhe 2.3.6 të DST, për shkak se puna e ngjashme e paraqitur nuk është e vlefshme sipas rregullave të prokurimit publik dhe nuk ka deklaruar në vetëdeklarim hekurkthyesin dhe punonjësin e certifikuar për sigurinë dhe shëndetin në punë.

    Ne perfundim te afateve te ankimimit per kete procedure prokurimi nuk ka pasur ankesa.
    Cancellation reason
    Additions
    Transaction / Actual Spending
  • Monitor treasury transaction for DRINI-1 viti 2012-2013
    Monitor treasury transaction for DRINI-1 viti 2014
    Monitor treasury transaction for DRINI-1 viti 2015-2018
    Monitor treasury transaction for DRINI-1 viti 2019-2020

    Monitor treasury transaction for NDREGJONI viti 2012-2013
    Monitor treasury transaction for NDREGJONI viti 2014
    Monitor treasury transaction for NDREGJONI viti 2015-2018
    Monitor treasury transaction for NDREGJONI viti 2019-2020
  • Public Announcement Bulletin
    Announcement of Procurement
    Standard Tender Documents
    Bidder Announcement
    Signing of the Contract
    - Procesverbal "Per argumentimin dhe miratimin e specifikimeve teknike dhe kritereve per kualifikim"
    - Formular "I njoftimit të fituesit, në përfundim të afateve të ankimit"

    Privacy Policy

    Except when otherwise defined, all data & information offered in Open Procurement Albania is available under the licenses: This material is Open Data