Open Procurement Albania

Ndërtimi i shëtitores së Borshit, Loti I dhe Loti II

Procuring Authority / Buyer Local Unit Himarë
Procuring Authority / Buyer Bashkia Himare
Tender object Ndërtimi i shëtitores së Borshit, Loti I dhe Loti II
Burimi i financimit: Buxheti i Bashkisë Himarë miratuar me Vendimin e Këshillit Bashkiak Nr.64 datë 22.12.2025 “Për miratimin e buxhetit të Bashkisë Himarë për vitin 2026”, si dhe Vendimin e Këshillit Bashkiak nr.61 datë 22.12.2025 “Për miratimin e programit buxhetor afatmesëm 2026-2028 përfundimtar.
Reference No. REF-98433-09-01-2026
CPV Code 45246500-8 - Punime ndërtimi për shëtitore,
Estimated / Ceiling Value ALL without VAT 1 666 666 667,00
Type of Contract
Procurement Method Open Procedure above the high monetary limit
Stage Procedure Announced Procurement
Tender Publication Date 02-09-2026
Last date of Submitted Documents 02-10-2026
Tender Held Date 02-10-2026
No. of Bidders
Bidders
Successful Bidder /Supplier / Provider
  • The winning bid ALL without vat
    Bidder Announcement date
    Award and Contract Amount ALL with VAT
    Contract date
    Planned Milestones of Contract / Start and End Date Afati i kryerjes së investimit është 20 muaj kalendarikë, 4 muaj për realizimin e projekt zbatimit.
    Renewal Contract Additional Value (ALL with VAT)
    Appeals
    Cancellation reason
    Additions
    Transaction / Actual Spending
  • Public Announcement Bulletin
    Announcement of Procurement
    Standard Tender Documents
    Bidder Announcement
    Signing of the Contract
    Procesverbal "Per argumentimin dhe miratimin e specifikimeve teknike dhe kritereve per kualifikim"
    Detyre Projektimi

    Privacy Policy

    Except when otherwise defined, all data & information offered in Open Procurement Albania is available under the licenses: This material is Open Data