Open Procurement Albania

“Sherbimi i mbikqyerjes se punimeve me objekt: “Vazhdimi i Ndërtimit te varrezave të qytetit Lezhë (Faza e Dyte)”.

Procuring Authority / Buyer Local Unit Lezhë
Procuring Authority / Buyer Bashkia Lezhe
Tender object “Sherbimi i mbikqyerjes se punimeve me objekt: “Vazhdimi i Ndërtimit te varrezave të qytetit Lezhë (Faza e Dyte)”.
Burimi i financimit: Fondi eshte vënë në dispozicion nga Buxheti i Bashkise Lezhe, bazuar ne ne Vendimin nr. 113, Datë 15/12/2025 të Këshillit Bashkiak Lezhë “Per Miratimin e Programit Buxhetor Afatmesem 2026-2028 dhe Buxhetit Vjetor 2026” i ndryshuar.
Reference No. REF-98751-09-03-2026
CPV Code 71247000-1 - Mbikëqyrja e punës së ndërtimit,
Estimated / Ceiling Value ALL without VAT 2 799 901,00
Type of Contract
Procurement Method Simplified open procedure
Stage Procedure Announced Procurement
Tender Publication Date 04-09-2026
Last date of Submitted Documents 14-09-2026
Tender Held Date 14-09-2026
No. of Bidders
Bidders
Successful Bidder /Supplier / Provider
  • The winning bid ALL without vat
    Bidder Announcement date
    Award and Contract Amount ALL with VAT
    Contract date
    Planned Milestones of Contract / Start and End Date 12 Muaj
    Renewal Contract Additional Value (ALL with VAT)
    Appeals
    Cancellation reason
    Additions
    Transaction / Actual Spending
  • Public Announcement Bulletin
    Announcement of Procurement
    Standard Tender Documents
    Bidder Announcement
    Signing of the Contract
    Procesverbal "Per argumentimin dhe miratimin e specifikimeve teknike dhe kritereve per kualifikim"

    Privacy Policy

    Except when otherwise defined, all data & information offered in Open Procurement Albania is available under the licenses: This material is Open Data