Open Procurement Albania

Zgjerimi i rruges Elbasan - Qafe - Thane (Faza IV)

Autoritet Prokurues Autoriteti Rrugor Shqiptar
Institucioni Prokurues Autoriteti Rrugor Shqiptar
Objekti i Tenderit Zgjerimi i rruges Elbasan - Qafe - Thane (Faza IV)
Procedura e prokurimit është e parashikuar në Buxhetin e Shtetit për vitin 2023 (Shkresa e MIE nr. 5846/3 datë13.09.2023)
Burimi i financimit: Buxheti i Shtetit
Nr. Reference REF-83691-10-13-2023
Vlera / Fondi Limit 2 499 972 069,00
Lloji i Kontrates Publike Punë Publike
Lloji i Procedures E hapur, mbi kufirin e lartë monetar
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 16-10-2023
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 15-11-2023
Data e mbajtjes se tenderit 15-11-2023
Nr. i Operatoreve Konkurues 5
Operatore Konkurues 1. “2 T”
2. “ALB - STAR”
3. “SALILLARI”
4. “A. N. K.”
5. BOE " G.P.G. COMPANY " & "SENKA"
Operator Ekonomik Kontraktues
 • A. N. K.
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 2 085 915 775,00
  Data e shpalljes se fituesit 07-12-2023
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 2503098930
  Data e lidhjes se kontrates 19-12-2023
  Kohezgjatja e kontrates 24 muaj
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.

  Eshte skualifikuar operatori ekonomik i meposhtem:
  1. BOE G.P.G. COMPANY dhe SENKA, per arsye:
  -Nuk ka paraqitur asnje inxhinier elektrik dhe ka staf te angazhuar ne kontrata te tjera
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per A. N. K. viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per A. N. K. viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per A. N. K. viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per A. N. K. viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Specifikim Teknik
  Raport Teknik
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates Buletini Nr. 105 datë 29 Dhjetor 2023
  Anulimi i Tenderit
  Procesverbal "Per argumentimin dhe miratimin e specifikimeve teknike dhe kritereve per kualifikim "
  Profile Gjatesore
  Profile Gjatesore
  Profile TIP
  Raporti i sinjalistikes
  Raporti Topografik
  Projekt Zbatimi 1

  MBESHTETES

  Ketu mund te keni REKLAMEN tuaj

  Kontakto ne [email protected]

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data