Open Procurement Albania

Shërbimi i pastrimit për Bashkinë Devoll

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Mungese konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me nje konkurrent te vetem. Ligji shqiptar i lejon keto lloj procedurash. Shpesh keto procedura me shume se mungese konkurrence ne treg shfaqin opsione te formulimit te kritereve dhe afateve per dorezim dokument ne favor te nje kompanie te paramenduar klienteliste. Keto tendera meritojne te konsiderohen te ekspozuara dhe me risk

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Devoll
Institucioni Prokurues Bashkia Devoll
Objekti i Tenderit Shërbimi i pastrimit për Bashkinë Devoll
Viti i I (2018) - fondi prej 32,479,272 leke pa tvsh Viti II (2019) - fondi prej 33,269,759 leke pa tvsh
Viti III (2020) - fondi prej 34,239,194 leke pa tvsh
Nr. Reference REF-36464-12-04-2017
Vlera / Fondi Limit 99 988 225,00
Lloji i Kontrates Publike Shërbime Publike
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 05-12-2017
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 28-12-2017
Data e mbajtjes se tenderit 28-12-2017
Nr. i Operatoreve Konkurues 1
Operatore Konkurues ALKO IMPEX CONSTRUCTION SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • ALKO IMPEX CONSTRUCTION
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 98 993 589,00
  Data e shpalljes se fituesit 09-01-2018
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 118792306
  Data e lidhjes se kontrates 18-01-2018
  Kohezgjatja e kontrates 365 ditë për 3 vite
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per ALKO IMPEX CONSTRUCTION viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per ALKO IMPEX CONSTRUCTION viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per ALKO IMPEX CONSTRUCTION viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per ALKO IMPEX CONSTRUCTION viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Specifikim Teknik
  Preventiv
  Shpallja e Fituesit NR.2 - DT.15-01-2018
  Lidhja e Kontrates NR.4 - DT.29-01-2018

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data