Open Procurement Albania

Blerje materiale hidraulike

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Vlorë
Institucioni Prokurues Sh.A Ujesjelles Kanalizime Vlore
Objekti i Tenderit Blerje materiale hidraulike
Nr. Reference REF-74134-06-08-2018
Vlera / Fondi Limit 31 086 929,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 11-06-2018
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 11-07-2018
Data e mbajtjes se tenderit 11-07-2018
Nr. i Operatoreve Konkurues 4
Operatore Konkurues Alpha Solution Group Shpk & Alen-Co Shpk
Jordil Sha
Ardit Ceka
W-Center Shpk
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Alpha Solution Group Shpk - Alen-Co Shpk
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 30 556 640,00
  Data e shpalljes se fituesit 23-08-2018
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 36667968
  Data e lidhjes se kontrates 27-09-2018
  Kohezgjatja e kontrates 12 muaj
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Ka marrë përgjigje në datë 10.08.2018.
  Eshte skualifikuar:
  1. Operatori ekonomik‘‘Jordil’’ Sh.a, me oferte ekonomike 23.930.800 leke pa tvsh.
  a. Nuk ka permbushur piken 2.3.6 Kapacieti teknik.
  b. Nuk eshte permbushur pika 2.3.9.
  2. Operatori ekonomik‘‘Ardit Ceka", me oferte ekonomike 30.983.346 leke pa TVSh.
  Operatori ekonomik ka paraqitur vetem oferten ekonomike por nuk I ka paraqitur asnje dokument per te plotesuar kriteret e pergjithshme te pranimit/kualifikimit, kriteret e vecanta te kualifikimit ,kapacitetin ekonomik dhe financiar si edhe kapacitetin teknik te kerkuar per kete procedure.
  3. Operatori ekonomik‘‘W-Center’’ Shpk
  Nuk ka paraqitur asnje oferte ekonomike .
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per Alen-Co Shpk viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per Alen-Co Shpk viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per Alen-Co Shpk viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per Alen-Co Shpk viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit Nr.34 - Dt.27-08-2018
  Lidhja e Kontrates Nr.40 - Dt.08-10-2018

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data