Open Procurement Albania

Shërbimi i pastrimit, mbledhjen dhe transportimit të mbetjeve urbane në Bashkinë Kuçovë

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Shtese kontrate (shtese vlere) pa perfunduar ende faza e pare e kontrates
 • Per cdo kontrate ekziston nje mundesi per shtese kontrate me vlere plus 20% e vleres se ofertes. Kjo shtese duhet te justifikohet me arsye te bazuara te nje veshtiresie per shkaqe mbi natyrore, ndryshime eksplicite te kushteve te tregut dhe indekseve te cmimeve etj.

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Kuçovë
Institucioni Prokurues Bashkia Kucove
Objekti i Tenderit Shërbimi i pastrimit, mbledhjen dhe transportimit të mbetjeve urbane në Bashkinë Kuçovë.
(Data e lidhjes së Kontratës fillestare 27.12.2017; Vlera totale përfundimtare e kontratës fillestare: 10,523,087 Leke me TVSh)
Nr. Reference REF-79444-07-16-2018
Vlera / Fondi Limit 5 215 445,00
Lloji i Kontrates Publike Shërbime Publike
Lloji i Procedures Shtesë Kontrate
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata +Shtesë
Data e Njoftimit te Tenderit
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve
Data e mbajtjes se tenderit
Nr. i Operatoreve Konkurues
Operatore Konkurues HIGJENA SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • HIGJENA
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 5 212 457,00
  Data e shpalljes se fituesit 20-07-2018
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 6254948.4
  Data e lidhjes se kontrates 24-07-2018
  Kohezgjatja e kontrates 3 muaj
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per HIGJENA viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per HIGJENA viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per HIGJENA viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per HIGJENA viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Shpallja e Fituesit NR.30 - DT.30-07-2018
  Lidhja e Kontrates NR.30 - DT.30-07-2018

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data