Open Procurement Albania

Kontratë në bazë të një Marrëveshje kuadër: Shërbimi i pastrimit dhe grumbullimi i mbetjeve urbane

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Mungese konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me nje konkurrent te vetem. Ligji shqiptar i lejon keto lloj procedurash. Shpesh keto procedura me shume se mungese konkurrence ne treg shfaqin opsione te formulimit te kritereve dhe afateve per dorezim dokument ne favor te nje kompanie te paramenduar klienteliste. Keto tendera meritojne te konsiderohen te ekspozuara dhe me risk

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Lushnje
Institucioni Prokurues Bashkia Lushnje
Objekti i Tenderit Kjo kontratë me palë Bashkia Lushnje ( Autoritet Prokurues) dhe me Bashkimin e Shoqerive: Leal Shpk dhe Higjena Shpk, me objekt: Shërbimi i pastrimit dhe grumbullimi i mbetjeve urbane e lidhur në datë 31.12.2018 , është bërë në bazë të Marrëveshjes Kuadër të datës: 06-04-2018 me nr.REF: 50146-02-22-2018

Nr. Reference REF-50146-02-22-2018
Vlera / Fondi Limit
Lloji i Kontrates Publike Kontratë në bazë të një Marrëveshje Kuadër
Lloji i Procedures Kontratë në bazë të një Marrëveshje Kuadër
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 23-02-2018
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 23-03-2018
Data e mbajtjes se tenderit 23-03-2018
Nr. i Operatoreve Konkurues 1
Operatore Konkurues LEAL SHPK & HIGJIENA SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • LEAL - HIGJENA
 • Oferta fituese Leke pa TVSH
  Data e shpalljes se fituesit
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 54848138
  Data e lidhjes se kontrates 31-12-2018
  Kohezgjatja e kontrates
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per HIGJENA viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per HIGJENA viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per HIGJENA viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per HIGJENA viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike Kontrata te lidhura ne baze te Marreveshjes Kuader Qeverisja Vendore Lushnje REF-50146-02-22-2018
  Njoftimi i Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates Nr.3 - Dt.27-01-2020

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data