Open Procurement Albania

BORDI I KULLIMIT RIPARIMI I TUBOVE TE SHKARKIMIT TE HIDROVORIT TE QYTETIT PER DY POMPA

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Mungese konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me nje konkurrent te vetem. Ligji shqiptar i lejon keto lloj procedurash. Shpesh keto procedura me shume se mungese konkurrence ne treg shfaqin opsione te formulimit te kritereve dhe afateve per dorezim dokument ne favor te nje kompanie te paramenduar klienteliste. Keto tendera meritojne te konsiderohen te ekspozuara dhe me risk

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Vlorë
Institucioni Prokurues Ndermarrja e Sherbimeve Publike Vlore
Objekti i Tenderit BORDI I KULLIMIT RIPARIMI I TUBOVE TE SHKARKIMIT TE HIDROVORIT TE QYTETIT PER DY POMPA
Nr. Reference REF-54347-03-12-2020
Vlera / Fondi Limit 1 416 666,00
Lloji i Kontrates Publike Shërbime Publike
Lloji i Procedures Kërkesë për Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 13-03-2020
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 26-03-2020
Data e mbajtjes se tenderit 26-03-2020
Nr. i Operatoreve Konkurues 1
Operatore Konkurues ''SPARKLE'' shpk & ''UDHA'' shpk
Operator Ekonomik Kontraktues
 • ''SPARKLE'' shpk - ''UDHA'' shpk
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 1 395 000,00
  Data e shpalljes se fituesit 24-09-2020
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 1395000
  Data e lidhjes se kontrates 25-09-2020
  Kohezgjatja e kontrates 30-60 dite
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime Vlera e kontratës është pa Tvsh.
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per ''SPARKLE'' shpk viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per ''SPARKLE'' shpk viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per ''SPARKLE'' shpk viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per ''SPARKLE'' shpk viti 2019-2020

 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates Nr.85 - Dt.12-10-2020

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data