Open Procurement Albania

Rehabilitim i Ujesjellesit të Qytetit të Çorovodës dhe fshatrave Çerenisht dhe Sharovë, Bashkia Skrapar

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Skrapar
Institucioni Prokurues Bashkia Skrapar
Objekti i Tenderit Rehabilitim i Ujesjellesit të Qytetit të Çorovodës dhe fshatrave Çerenisht dhe Sharovë, Bashkia Skrapar.
Burimi i Financimit: Buxheti i Shtetit
Nr. Reference REF-53820-03-11-2020
Vlera / Fondi Limit 441 251 341,00
Lloji i Kontrates Publike Punë Publike
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 12-03-2020
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 16-04-2020
Data e mbajtjes se tenderit 16-04-2020
Nr. i Operatoreve Konkurues 2
Operatore Konkurues SHANSI INVEST SHPK
G.P.G. COMPANY SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • SHANSI INVEST
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 438 915 049,00
  Data e shpalljes se fituesit 06/05/2020 00:00:00
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 525174365
  Nenkontraktor K71420003R
  Vlera e Nenkontraktimit Leke me TVSH 210,039,128
  Data e lidhjes se kontrates 20-05-2020
  Kohezgjatja e kontrates 24 muaj
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janë skualifikuar ofertuesit e mëposhtëm:
  1. “G.P.G. COMPANY” Shpk
  Përkatësisht për arsyet e mëposhtme:
  1. Operatori ekonomik “G.P.G. COMPANY” Shpk

  a. Nuk plotëson kriteret e veçanta për kualifikim, kriterin 2.3 “Per Kapacitetin Teknik.
  b. Formulari i ofertes nuk eshte plotesuar ne perputhje me formularin standart te DST-ve.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per SHANSI INVEST viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per SHANSI INVEST viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per SHANSI INVEST viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per SHANSI INVEST viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates Nr.35 - Dt.15-06-2020

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data