Open Procurement Albania

Blerje Materiale Ndertimi (Inerte )

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Skrapar
Institucioni Prokurues Ndermarrja e Sherbimeve Publike Corovode
Objekti i Tenderit Blerje Materiale Ndertimi (Inerte )
Nr. Reference REF-58542-05-19-2020
Vlera / Fondi Limit 1 250 000,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedures Kërkesë për Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 20-05-2020
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 01-06-2020
Data e mbajtjes se tenderit 01-06-2020
Nr. i Operatoreve Konkurues 2
Operatore Konkurues “PAERA” sh.p.k
”Dana 2015” sh.p.k
Operator Ekonomik Kontraktues
 • DANA 2015
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 1 240 750,00
  Data e shpalljes se fituesit 16-06-2020
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 1488900
  Data e lidhjes se kontrates 29-06-2020
  Kohezgjatja e kontrates Deri me 31-12-2020
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janë Skualifikuar operatorët ekonomik:
  1. PAERA “sh.p.k, për këto arsye:
  - Operatoret ekonomik pjesëmarrës duhet të dëshmojnë se disponojnë në pronësi ose me qera një vend magazinimi, për depozitimin e të gjithë sasisë së mallit objekt prokurimi, brenda territorit të Bashkisë Skrapar , për të gjithë periudhën e zgjatjes së levrimit të mallitnë tender, për shkak se AK, nuk ka mundësi magazinimi për mallin objekt prokurimi. Nuk eshte paraqitur nje dokument i tille.
  - Operatori/et Ekonomik në tender duhet të kenë të punësuar të paktën 3 (tre) punonjës të siguruar për 3 (tre) muajit e fundit (Lëshuar nga Drejtoria e Tatimeve së bashku me listëpagesat sipas formularit). Nuk ka paraqitur nje dokument te tille.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates Nr.41 - Dt.06-07-2020

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data