Open Procurement Albania

Blerje rroba pune per Agjencine e Sherbimeve Publike

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Elbasan
Institucioni Prokurues Bashkia Elbasan
Objekti i Tenderit Blerje rroba pune per Agjencine e Sherbimeve Publike
Nr. Reference REF-63185-06-29-2020
Vlera / Fondi Limit 1 291 630,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedures Kërkesë për Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 30-06-2020
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 07-10-2020
Data e mbajtjes se tenderit 07-10-2020
Nr. i Operatoreve Konkurues 4
Operatore Konkurues “Univers Promotions” sh.p.k
“Gentian Horieti”
“Euro 2001” sh.p.k
“Murati D” sh.p.k
Operator Ekonomik Kontraktues
 • GENTIAN HORIETI
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 1 247 885,00
  Data e shpalljes se fituesit
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 1,497,462
  Data e lidhjes se kontrates 24-08-2020
  Kohezgjatja e kontrates 20 ditë
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janë Skualifikuar operatorët ekonomik:
  1. “Univers Promotions” sh.p.k, për këto arsye:
  - Nuk është paraqitur për të sjellë mostrat e kërkuara, duke mos përmbushur kërkesën e përcaktuar ne dokumentat e tenderit, tek kriteret e veçanta, kapaciteti teknik, pika 2.3.3.
  2. “Euro 2001” sh.p.k, për këto arsye:
  - Ka dorëzuar mostra për mallin objekt prokurimi, të cilat nuk janë në përputhje me specifikimet teknike të kërkuara nga AK.
  3. “Murati D” sh.p.k, për këto arsye:
  - Ka dorëzuar mostra për mallin objekt prokurimi, të cilat nuk janë në përputhje me specifikimet teknike të kërkuara nga AK.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per GENTIAN HORIETI viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per GENTIAN HORIETI viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per GENTIAN HORIETI viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per GENTIAN HORIETI viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates Nr.66 - Dt.08-09-2020

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data