Open Procurement Albania

Blerje autoveture 41 per sherbim

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranë
Institucioni Prokurues ECO Tirana
Objekti i Tenderit Blerje autoveture 41 per sherbim
Nr. Reference REF-65211-07-13-2020
Vlera / Fondi Limit 980 000,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedures Kërkesë për Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 14-07-2020
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 24-07-2020
Data e mbajtjes se tenderit 24-07-2020
Nr. i Operatoreve Konkurues 2
Operatore Konkurues Sparkle 32 sh.p.k
Power Industries sh.p.k
Operator Ekonomik Kontraktues
 • SPARKLE 32
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 978 000,00
  Data e shpalljes se fituesit 17-08-2020
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 1.173.600
  Data e lidhjes se kontrates 04-09-2020
  Kohezgjatja e kontrates 5 ditë
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janë Skualifikuar operatorët ekonomik:
  1. Power Industries sh.p.k, për këto arsye:
  - Nuk ploteson piken e kapacitetit teknik 2.3.2.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per SPARKLE 32 viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per SPARKLE 32 viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per SPARKLE 32 viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per SPARKLE 32 viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates Nr.70 - Dt.14-09-2020

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data