Open Procurement Albania

Sherbim i Pastrimit dhe i Mirembajtjes se Pusetave».

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Mungese konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me nje konkurrent te vetem. Ligji shqiptar i lejon keto lloj procedurash. Shpesh keto procedura me shume se mungese konkurrence ne treg shfaqin opsione te formulimit te kritereve dhe afateve per dorezim dokument ne favor te nje kompanie te paramenduar klienteliste. Keto tendera meritojne te konsiderohen te ekspozuara dhe me risk

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranë
Institucioni Prokurues SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane
Objekti i Tenderit Sherbim i Pastrimit dhe i Mirembajtjes se Pusetave».
Nr. Reference REF-66874-07-27-2020
Vlera / Fondi Limit 19 964 364,00
Lloji i Kontrates Publike Shërbime Publike
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 28-07-2020
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 20-08-2020
Data e mbajtjes se tenderit 20-08-2020
Nr. i Operatoreve Konkurues 1
Operatore Konkurues “Onyx sh.p.k & Mane/S sh.pk”
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Onyx sh.p.k - Mane/S sh.pk
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 19 513 347,00
  Data e shpalljes se fituesit 09-09-2020
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 11,708,008
  Data e lidhjes se kontrates 15-10-2020
  Kohezgjatja e kontrates 12 muaj
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per Mane/S sh.pk viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per Mane/S sh.pk viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per Mane/S sh.pk viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per Mane/S sh.pk viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates Nr.54 - Dt.12-04-2021

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data