Open Procurement Albania

Rikonstruksion dhe riveshje me asfaltim i pjesëve të dëmtuara të rrugës Lapidari Qukës Shkumbin ,Mulliri i Belbës, asfaltim i rrugës në lagjen e Kryeziut, asfaltimi rrugës në lagjen e Shytit dhe rikonceptimi i qendrës së fshatit Qukës ,Nj.A Qukes , Bashki

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Mungese konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me nje konkurrent te vetem. Ligji shqiptar i lejon keto lloj procedurash. Shpesh keto procedura me shume se mungese konkurrence ne treg shfaqin opsione te formulimit te kritereve dhe afateve per dorezim dokument ne favor te nje kompanie te paramenduar klienteliste. Keto tendera meritojne te konsiderohen te ekspozuara dhe me risk

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Shijak
Institucioni Prokurues Bashkia Prrenjas
Objekti i Tenderit Rikonstruksion dhe riveshje me asfaltim i pjesëve të dëmtuara të rrugës Lapidari Qukës Shkumbin ,Mulliri i Belbës, asfaltim i rrugës në lagjen e Kryeziut, asfaltimi rrugës në lagjen e Shytit dhe rikonceptimi i qendrës së fshatit Qukës ,Nj.A Qukes , Bashki
Nr. Reference REF-72303-09-18-2020
Vlera / Fondi Limit 81 243 482,00
Lloji i Kontrates Publike Punë Publike
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 21-09-2020
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 21-10-2020
Data e mbajtjes se tenderit 21-10-2020
Nr. i Operatoreve Konkurues 1
Operatore Konkurues METEO shpk &BAJRAMI N shpk & Shendelli shpk
Operator Ekonomik Kontraktues
 • METEO shpk - BAJRAMI N shpk - Shendelli shpk
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 79 616 724,00
  Data e shpalljes se fituesit 18-11-2020
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 95540069
  Data e lidhjes se kontrates 24-11-2020
  Kohezgjatja e kontrates 4 muaj
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per METEO shpk viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per METEO shpk viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per METEO shpk viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per METEO shpk viti 2019-2020

  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per Shendelli shpk viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per Shendelli shpk viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per Shendelli shpk viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per Shendelli shpk viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates Nr.111 - Dt.01-12-2020

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data