Open Procurement Albania

Blerje 100 karroca me kosh per fshesaret”

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranë
Institucioni Prokurues ECO Tirana
Objekti i Tenderit Blerje 100 karroca me kosh per fshesaret”
Nr. Reference REF-72656-09-22-2020
Vlera / Fondi Limit 2 950 627,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedures Kërkesë për Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 23-09-2020
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 07-10-2020
Data e mbajtjes se tenderit 07-10-2020
Nr. i Operatoreve Konkurues 2
Operatore Konkurues General Plus sh.p.k
Assoplast Albania
Operator Ekonomik Kontraktues
 • ASSOPLAST ALBANIA
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 2 828 000,00
  Data e shpalljes se fituesit 23-10-2020
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 3393600
  Data e lidhjes se kontrates 04-11-2020
  Kohezgjatja e kontrates 15 dite
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janë Skualifikuar operatorët ekonomik:
  1. General Plus sh.p.k, për këto arsye:
  - Operatori ekonomik nuk ploteson Kriteret e vecanta te kualifikimi pika 2.3.1.pasi furnizimet e ngjashme nuk plotesojne 40% e vlerës së përllogaritur të kontratës që prokurohet.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates Nr.115 - Dt.07-12-2020

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data