Open Procurement Albania

"Shtesa e Impiantit të përpunimit të ujit të pijshëm Bovillë 1800l/s faza e 2 me 1200l/s.

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranë
Institucioni Prokurues SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane
Objekti i Tenderit "Shtesa e Impiantit të përpunimit të ujit të pijshëm Bovillë 1800l/s faza e 2 me 1200l/s.
Nr. Reference REF-81097-12-04-2020
Vlera / Fondi Limit 1 762 045 692,00
Lloji i Kontrates Publike Punë Publike
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 07-12-2020
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 07-01-2021
Data e mbajtjes se tenderit 07-01-2021
Nr. i Operatoreve Konkurues 3
Operatore Konkurues “ALBA KONSTRUKSION” sh.p.k
“JV FUSHA & 2T & SHANSI INVEST SH.P.K”sh.p.k
”GJIKURIA” sh.p.k
Operator Ekonomik Kontraktues
 • “JV FUSHA - 2T - SHANSI INVEST SH.P.K”sh.p.k
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 1 679 455 513,00
  Data e shpalljes se fituesit 04-02-2021
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 1933781616
  Data e lidhjes se kontrates 23-03-2021
  Kohezgjatja e kontrates 24 muaj
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janë Skualifikuar operatorët ekonomik:
  1. “GJIKURIA” sh.p.k, për këto arsye:
  - nuk ka permbushur piken 1 germa f) ne kushtet e veçanta te kualifikimit ne Dokumentat Standarte te Tenderit.
  2. “Alba Konstruksion” sh.p.k, për këto arsye:
  - nuk ka permbushur piken 2.6 ne kushtet e veçanta te kualifikimit ne Dokumentat Standarte te Tenderit.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “JV FUSHA viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “JV FUSHA viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “JV FUSHA viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “JV FUSHA viti 2019-2020

  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per 2T viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per 2T viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per 2T viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per 2T viti 2019-2020

  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per SHANSI INVEST SH.P.K”sh.p.k viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per SHANSI INVEST SH.P.K”sh.p.k viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per SHANSI INVEST SH.P.K”sh.p.k viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per SHANSI INVEST SH.P.K”sh.p.k viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Raport Teknik
  Preventiv
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates Nr.45 - Dt.29-03-2021

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data